Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


InventionMed – to spółka z dziedziny biotechnologii i jak zwykle w przypadku tego typu spółek, nie osiąga ona na razie zysków ale co pozytywne, nie generuje także rosnących długów. Wyceniamy przyszłość, a więc to czy produkty firmy uda się skomercjalizować szybciej niż zacznie brakować środków na działalność. Produktem są symulatory medyczne oparte o technologię wirtualnej rzeczywistości, robione na potrzeby głównie dermatologii klinicznej i estetycznej. Firma opracowała innowacyjną na skalę światową technologię podwójnej immersji, która łączy w sobie cyberprzestrzeń oraz percepcję czucia. Po za tym planuje wejście na rynek główny GPW. Niedawno spółka otrzymała około 20 mln zł dofinansowania na projekty TutorDerm i wirtualnej strzykawki. Pozytywnie wyglądają także informacje o współpracy z większymi od siebie czyli Croma – Pharma czy też HaptX. Ciężko przewidzieć co przyniesie przyszłość takiej firmie i inwestycja w nią opiera się na wierze w nadchodzący sukces. Na wykresie wsparciem są okolice 1 zł, od której kurs odbija po zeszłorocznych spadkach. Obecnie jesteśmy więc w fazie wzrostowej, a dynamika odbicia jest dość spora. Wydaje się więc, że zeszłoroczne maksima są w zasięgu.

inventionmed

Śląskie Kamienice – to spółka zajmująca się handlem nieruchomościami, szczególnie skupem starych kamienic na Śląsku, ich remontem, a następnie sprzedażą lub wynajmem. Pozytywnie na inwestorów może działaś około 10% obecność w akcjonariacie Januarego Ciszewskiego. Najnowszą informacją jest taka, że spółka zależna pod obecną nazwą Farma Fotowoltaiki ogłosiła niedawno, że szuka działek, które nadają się pod montaż paneli fotowoltaicznych. Wejście w fotowoltaikę, na którą mamy hossę na pewno jest pozytywna informacją. Spoglądając na wykres widać jednak, że forma doznała ogromnych wzrostów o początku roku i być może nie jest to najlepszy moment na kupno.

slaskiekamienice

KBJ – czyli notowana od wielu lat spółka informatyczna. Fundamenty są takie, że firmie rosną przychody oraz zyski. Ponadto spółka w latach 2012-2017 wypłacała dywidendy. Gdyby do tego powróciła mogłoby to pomóc notowaniom, na których widać niskie zainteresowanie. Ostatni raport kwartalny wypadł całkiem udanie, a w dodatku są pewne perspektywy na bieżący rok. W połowie 2019 roku pojawiła się mocna rekomendacja z prognozami wyników. Już wiemy, że spółka za 2019 rok zdecydowanie je przebiła, a prognozy na 2020 rok, ze względu na rozliczenia kontraktów, zakładają przychody w wysokości 45,4 mln zł. Taki poziom został już osiągnięty w zeszłym roku. W raporcie wskazano na silny wzrost wielkości biznesu w ostatnich latach, za czym nie szła odpowiedniej skali wycena. Na wykresie mamy kompletny marazm w rejonie 8 zł, choć wieloletnia tendencja jest wzrostowa, dlatego są szanse, że przy hossie na New Connect, inwestorzy w końcu się spółką zainteresują.

kbj


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Black Point – to firma z wieloletnim stażem specjalizująca się w produkcji materiałów do drukarek. Od 2010 roku do 2017 roku kurs nieustannie spadał. Sytuacja zmieniła się 2 lata temu i od tego czasu mamy silną hossę i ze spółki groszowej wycena sięga już 2 zł. Jest to związane wyjściem z pewnego dołka tzn. od 2018 roku spółka znowu przynosi zyski. Raport za IV kwartał był najmocniejszy od wielu lat. Warto mieć na uwadze, że spółka potrafi dzielić się zyskiem np. w zeszłym roku stopa dywidendy sięgała aż 30%. Wydaje się więc, że poziom 2 zł zostanie niebawem osiągnięty.

black point

One More Level – w akcjonariacie mamy duet inwestorów Ciszewski i Górski, co pozytywnie w ostatnim czasie wpływa na spółki, w które Panowie są zaangażowani. Spółka była już analizowana kilka razy w ramach przeglądu, począwszy od 3 stycznia. Powodem wzrostów jest kluczowa gra „GhostRunner” osadzona w klimacie „Cyberpunka” od CD Projekt. Gra wzbudza duże zainteresowanie, a na branżowych portalach przeważają opinie, że jest po prostu genialna. Produkcja pnie się w górę na listach portalu Steam. Szykuje się więc hit i przynajmniej do czasu debiutu pozytywny sentyment powinien się utrzymać. Nowa fala wzrostów może tez pojawić się, kiedy podana zostanie data premiery. Warto też mieć na uwadze, że gra jest wspierana od strony technicznej i marketingowej przez 3D Realms czyli firmę, która odpowiada za sukcesy kultowych gier: Wolfenstein, Duke Nukem czy Max Payne, który doczekał się nawet ekranizacji, choć film wypadł raczej blado na tle gry. Na wykresie cena już odnotowała historyczne maksima i obecnie trwa korekta przy malejącym wolumenie. Specjalnie nie widać presji podażowej, choć nie byłoby nic zaskakującego, gdyby cena powoli spadała nawet do okolic 2 zł. Kurs zdaje się respektować okrągłe poziomy, cena reagowała już przy 2 zł, wcześniej przy 1,50 zł, a w zeszłym roku cena długo trzymała się poziomu 1 zł.

one more level

Poniżej zestawienie wszystkich analizowanych spółek w przeglądzie NC Flash. 77% z nich dałoby zarobić co pokazuje skalę hossy na rynku NewConnect. Najnowsze analizy z ubiegłego piątku to strzał w 10 spółki Nestmedic, która w tydzień rosła o ponad 60%. Gdyby zsumować wyniki wszystkich analizowanych firm, przy założeniu kupna każdej z nich za taką samą kwotę, całość zarabiały około 28%.

ncflash

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here