Naga MarketsNewConnect Flash: InteliWise, Platige Image, Śląskie Kamienice, MedApp, AQT Water Spółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • „Nie obejdzie się chyba bez trzeciej zmiany. Pracujemy na 100% i mamy jeszcze zapas” – pisze AQT Water, a z programu “Moja Woda” zawnioskowano w zaledwie tydzień o 27% całej puli
  • Platige Image zyska na sukcesach Bloober Team. Spółka chce też wydawać własne seriale
  • Kurs MedApp wystrzelił! Kolejna umowa, Microsoft, NATO i lista SRO amerykańskiej FDA

Platige Image będzie tworzyć własne seriale

InteliWise – to spółka z branży IT, zajmująca się optymalizującą obsługi klienta i sprzedażą internetową. To co zwróciło moją uwagę to fakt współpracy z wielkimi podmiotami takimi jak choćby: Canal +, Media Ekspert, Toyota Bank, AXA, Castorama, Lot, Aviva, ING Bank, Wolters Kluwer, IKEA, Media Markt, PayU, Santander, Alior, T-mobile. W związku z pandemią, usługi maksymalizowania sprzedaży internetowej powinny trafiać do coraz szerszego grona odbiorców. Wydaje się więc, że można być spokojnym o kolejne raporty.

Te artykuły również Cię zainteresują

Z ostatniego wynikał wzrost przychodów o 27%. Spółka wprawdzie odnotowała stratę netto, jednak jest to efekt zwiększenia inwestycji skali działania. Dwie ostatnie umowy to kontrakt ze Skarbem Państwa o wartości 550 tys. zł oraz wcześniej z brytyjskim Reckitt Benckiser Health Limited, dotyczący głównie wdrożenia usługi wirtualnych asystentów. Firma ta działa w niemal 200 krajach, więc jest to znaczący klient.

W komunikacie spółka podała, że wartość wynagrodzenia przekracza 10% kapitałów własnych. Na wykresie, mamy spory wzrost od końca marca, jednak na tle historycznym, wycena nie jest nadal wysoka. Ostatnie kilka tygodni to łagodne cofnięcie do wcześniejszych szczytów. Ostatnio obroty znowu zaczynają wzrastać, więc być może okolice 2 zł będą poziomem, który uaktywni stronę popytową.

inteliwise

Platige Image – czyli znane studio animacji, z wieloma sukcesami i nagrodami. Spółka stała się rozpoznawalna na świecie po sukcesie serialu zrealizowanego razem z Netflixem – Wiedźmin. Spółka niedawno poinformowała, że coraz mocniej wchodzi w branżę gier komputerowych. Teraz współpraca silnie rozwija się z Bloober Team, którego gry wspierane są przez Microsoft, zresztą firma robiąc pokazowe show konsoli nowej generacji, sporo miejsca poświęciła właśnie grze Bloober Teamu.

Po za tym, spółka planuje także wejść w rynek seriali i zacząć tworzyć własne produkcje. Mamy więc rozpoznawalność i uznanie w branży plus współpracę nad najlepiej zapowiadającymi się grami. Od połowy 2017 roku kurs systematycznie spadał, teraz wydaje się, że może być dobry moment na odrabianie strat. Ostatnia zwyżka budowana jest przy skokowym wzroście obrotów i być może celem na nieco dłuższy okres jest poziom 50 zł.

platige

Śląskie Kamienice – to spółka z tzw. stajni znanego inwestora Januarego Ciszewskiego. Od pewnego czasu firma wysyła coraz więcej sygnałów o swoim zaangażowaniu w fotowoltaikę. Pojawiają się więc naturalne skojarzenia, że znany akcjonariusz chciałby uczynić z niej drugiego Columbusa. W tygodniu spółka zależna – Farma Fotowoltaiki pokazała swoją strategię na najbliższe lata.

Zakłada ona budowanie i zarządzanie farmami fotowoltaiki, w tym również nabywanie istniejących farm, zatwierdzonych projektów budowy oraz gruntów pod tego typu działalność. Spółka zależna planuje nabywać lub dzierżawić grunty pod budowę farm fotowoltaicznych na cele własne, klienta lub dalszej odsprzedaży. Już została nawiązana współpraca z Columbusem, a w strategia zapisano także plan konsolidacji rynku.

Powinny więc pojawiać się informacje o przejmowaniu innych podmiotów. Wskazuje to na plan skonsolidowania części branży wokół spółki Columbus. Ostatnio silnie drożeją wszelkie spółki zaangażowane w OZE, a szczególnie fotowoltaikę, możliwe więc, że rajd wzrostowy na Śląskich Kamienicach jeszcze potrwa.

slaskie kamienice

Zobacz także: All in! Games [ALG], CI Games [CIG] – spółki drożeją przed premierami kluczowych gier

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

AQT Water doceniony w branżowych mediach

MedApp – o spółce sporo pisaliśmy m.in. w przeglądzie NC Flash z 29 maja. W między czasie doszły kolejne umowy na sprzedaż systemów firmy. Przez długi czas kurs nie reagował, mimo wzrastających obrotów. W tym tygodniu pojawiła się trzecia od tego czasu umowa, która wywołała euforię na akcjach spółki. Z tego typu spółkami często jest tak, że mają jakieś badania, czasem gotowy produkt bardzo innowacyjny, ale problem pojawia się, kiedy przychodzi czas na jego komercjalizację.

Wydaje się, że trzecia umowa mogła skutecznie rozwiać te wątpliwości. Po za tym, warto przypomnieć, że firma była zachwalana przez prezesa Microsoftu i już wcześniej była obecna na rynku amerykańskim. O rosnącej pozycji firmy i szansach na większą sprzedaż w przyszłości świadczą także zdobyte certyfikaty. Chodzi tu przede wszystkim o certyfikat NATO, który sprawia, że MedApp jest jedynym podmiotem z Polski, który może brać udział w przetargach organizowanych przez największych dostawców rozwiązań IT dla amerykańskiej armii.

Spółka chce także mocniej wejść na rynek USA o czym może świadczyć fakt, że znajduje się na liście podmiotów spełniających kryteria Agencji Żywności i Leków (tzw. lista SRO). W tym roku spółka podniosła poziom certyfikacji systemu CarnaLife do poziomu IIb, co także w naszym kraju należy do rzadkości. Warto także wspomnieć o rynku telemedycyny, który za sprawą pandemii przyspieszył. Z raportu mHealth Intelligence wynika, że w 2020 roku wartość rynku aplikacji mobilnych w ochronie zdrowia sięgnie 49,1 mld USD, podczas gdy w 2016 roku było to zaledwie 10,3 mld USD. Na wykresie mieliśmy potężne wybicie, a następnie szybką cofkę w rejon 1,20 zł. Wydaje się, że jest to dobre miejsce na kolejną akumulację.

medapp

AQT Water – na sam koniec najkrócej jak się da, wspomnienie o kandydacie na głównego beneficjenta programu rządowego „Moja Woda”. Dużo więcej o spółce pisaliśmy w NC Flash z 26 czerwca. W dużym skrócie, dopłaty do zbiorników wodnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem (niemal 1,1 tys. wniosków pierwszej doby, obecnie już ponad 6 tys. wniosków na łączną kwotę 27 mln zł.). Po zaledwie tygodniu, złożono wnioski o wartości 27% całej puli programu. Jeżeli takie tempo się utrzyma, wydaje się, że program może zostać rozszerzony.

Spółka ma najszerszy asortyment w Europie i najbardziej dostępny (umowy z kilkom dużymi sieciami jak Leroy Merlin czy OBI). Można więc zakładać, że cześć dopłat trafi na zakup produktów AQT Water. Najnowsza informacja z profilu facebookowego firmy potwierdza te założenia. 7 lipca napisano: „Nie obejdzie się chyba bez trzeciej zmiany. Pracujemy na 100% i mamy jeszcze zapas”. Wczoraj natomiast o systemach spółki dotyczących oczyszczania ścieków SMART Flow, napisano w branżowym piśmie Polski Instalator, gdzie doceniono spółkę i zamieszczono jej produkty w towarzystwie europejskich potentatów branży. Wydaje się więc, że spółka ma przed sobą dobre perspektywy, a rządowy program pozytywnie wpłynie już na najbliższe raporty kwartalne. Na wykresie mamy korektę do czytelnego wsparcia, które może wywołać kolejny impuls wzrostowy.

aqt water

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here