Naga MarketsNewConnect Flash: Hortico, Sevenet, Elektromont, 01CyberatonSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • Hortico notuje stabilne wyniki. Inwestorzy czekają jednak na sprzedaż wartościowej nieruchomości
  • Sevenet podpisuje szereg intratnych kontraktów
  • 01Cyberaton potwierdził w badaniach skuteczność maty dezaktywującej koronawirusa

Hortico – sprzedaż działki za 11 mln zł poruszy kursem?

Hortico – mało znana spółka zajmująca się zaopatrzeniem ogrodnictwa m.in. w rośliny. Z pozoru mało „przebojowa” działalność jak na spółkę akcyjną, jednak spoglądając w raporty mamy bardzo stabilne wyniki. Przychody rosną z roku na rok, a zyski od wielu lat osiągają stabilny poziom, co pozwala firmie od 7 lat wypłacać dywidendy. Zarówno cały 2019 rok jaki i pierwszy kwartał wypadł całkiem okazale, spółka notuje ostatnio rekordowo wysokie przychody i jak podała w jednym z raportów, nie specjalnie odczuła wpływ pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 1Q przychody wzrosły o 13% w porównaniu do najlepszego kwartału w historii sprzed roku. W ciągu 2 lat spółka notuje około 44% wyższe przychody. W 1Q wyniosły one 34,8 mln zł, a zysk netto sięgnął 2,6 mln zł. Wyniki spółki charakteryzują się cyklicznością i zyski mamy w pierwszych dwóch kwartałach. Raport za 2Q pojawi się 13 sierpnia i wydaje się, że niebawem może rozpocząć się gra pod dobre wyniki. Dodatkowym czynnikiem mogącym wpłynąć pozytywnie na notowania jest posiadana poprzez akwizycję firmy PNOS, ponad 2 hektarowa nieruchomość o wartości 11 mln zł.

Nie jest ona wykorzystywana do bieżącej działalności i firma szuka nabywcy. Wydaje się, że informacja o sprzedaży także może podbić notowania, które jak na tak stabilne wyniki i wypłacaną 7 razy z rzędu dywidendę, wyglądają bardzo słabo. Możliwe, że winna jest niska popularność oraz niewiele akcji w wolnym obrocie. Od pewnego czasu obserwujemy znacznie podwyższone obroty na tle poprzednich lat, a często za obrotami idą wzrosty, możliwe że tak będzie w tym przypadku, choć spółka ma raczej mało spekulacyjny charakter.

hortico

Sevenet – to spółka z branży IT, w której największym akcjonariuszem jest firma APN Promise, także notowana na NewConnect. Spółka notuje całkiem przyzwoite wyniki ale moim zdaniem warto zwrócić uwagę, że ostatnio kontrakty sypią się jak z rękawa. Ewidentnie widać tutaj to o czym wspominało wiele spółek z branży czyli zauważalny wzrost zainteresowania cyfryzacją z powodu pandemii.

Kilka dni temu spółka informowała o umowie na dostawę urządzeń infrastruktury sieciowej od klienta z sektora publicznego o wartości 5,6 mln zł. Tego samego dnia pojawił się kontrakt z klientem z sektora bankowego o wartości 2,5 mln USD. Dzień wcześniej 9 lipca, spółka poinformowała o kontrakcie na wdrożenie infrastruktury sieciowej od klienta z sektora finansowego o wartości 1,2 mln USD.

Takich umów jest dużo więcej, zazwyczaj z branży finansowej i bankowej. Ostatnio kurs wybił na nowe maksima przy zwiększonych obrotach, teraz trwa korekta. Poprzednie szczyty mamy w rejonie 3 zł i wydaje się, że cofnięcie przy niższym wolumenie w takie rejony mogłoby sprawić, że akcje znowu staną się bardzo atrakcyjne.

sevenet

Zobacz także: NewConnect Flash: InteliWise, Platige Image, Śląskie Kamienice, MedApp, AQT Water


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

01Cyberaton ma matę eliminującą koronawirusa

Elektromont – spółka specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych w obiektach przemysłowych i obiektach użyteczności publicznej. Jej przychody w ostatnim raporcie za I kwartał wzrosły o 47% do poziomu niemal 8,5 mln zł. Zysk brutto wyniósł 631 tys. zł co oznacza wzrost o 64%. O spółce zrobiło się głośniej za sprawą wygranego przetargu dotyczącego prac w obiektach należących do Toyoty w Wałbrzychu.

Wykonanie instalacji elektrycznych w hali produkcyjnej i pomieszczeniach technicznych oraz socjalnych wyceniono na ponad 20% kapitałów własnych spółki. W ostatnich tygodniach kontrakty o podobnej wielkości pojawiły się już kilka razy. Warto tu wspomnieć choćby o umowie na podobne instalacje w kompleksie mieszkaniowym przy ul. Ordona w Warszawie czy też aneks zwiększający wartość wykonywanych prac od Mostostalu w zakresie rozbudowy budynku szpitala SPZZOZ w Gryficach.

Na wykresie tygodniowym kurs zatrzymał się przy czytelnym oporze 1,40 zł, jednak po korekcie możliwe są dalsze wzrosty. Na tle historycznym cena akcji było już bowiem na znacznie wyższych poziomach.

elektromont

01Cyberaton – spółka, która wzrosty zawdzięcza zaangażowaniu w odpowiednim czasie w fotowoltaikę. Ostatnio pojawiły się plany stania się jednym z liderów tego rynku w Polsce, a rynek ten cały czas dynamicznie rośnie. Przejęcie T&T Proenergy jest jednym z etapów na drodze do realizacji tego celu. Kolejnym ma być budowa elektrowni fotowoltaicznej na terenach należących do przejętej spółki.

Po za samą fotowoltaiką, spółka zrobiła krok w kierunku walki z pandemią, a to także jest doceniane na giełdzie. Chodzi o tzw. matę antywirusową, na którą patent posiada 01Cyberaton. Spółka informowała niedawno o przeprowadzeniu badań w Polsko-Niemieckim Centrum Mikrobiologii – Enviscience. Wyniki są pozytywne tzn. mata skutecznie dezaktywuje koronawirusa. Teraz celem spółki ma być sprzedać maty na masową skalę zarówno dla gospodarstw domowych ale przede wszystkich do obiektów publicznych, restauracji, kin, szpitali i obiektów przemysłowych oraz handlowych.

O pomyśle na taką matę mówiło się już wcześniej, gdyż eksperci wskazywali pewną lukę, że np. klienci galerii handlowych odkażają dłonie, jednak mogą wnosić wirusa na powierzchni butów. Czekamy więc na kolejne informacje w tej sprawie. Na wykresie mamy solidną korektę, a duże obroty potwierdzają popularność tej spółki. Wydaje się, że po przecenie kurs może znowu odbić. Ciekawie wyglądają okolice 8 zł, choć taki spadek oznaczałby naprawdę sporą korektę.

01cyberaton

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here