Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


Geotrans – po dwóch potężnych sesjach, w piątek handel przebiegał w spokojniejszym tempie, za to ujawnił się powód wzrostów. Są nim dwie podpisane umowy dotyczące zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych na kwoty 636,4 i 628 tysięcy zł. Na giełdowych forach mówi się także, że spółka kończy prace nad technologiami, które zwiększą wydajność pracy, a tym samym pozwolą na obsługiwanie większej liczby podmiotów. Więcej o powodach, dla których kurs powinien rosnąć pisaliśmy 24 grudnia.

geotrans

Medinice – akcje spółki drożały dzisiaj o ponad 7% przy podwyższonych obrotach. Firma poinformowała o prowadzeniu rozmów z dwoma dużymi podmiotami z poza Europy, dotyczących sprzedaży licencji “PacePress” czyli specjalnej opaski uciskowej, która zmniejsza ryzyko wystąpienia krwiaka. Jeżeli więc pojawi się informacja o podpisaniu umowy, kurs może silnie zareagować. Na razie, po większej korekcie do głównego wsparcia, cena mocno odbija co sugeruje ruch w kierunku poprzedniego szczytu przy 13 zł.

medinice

Aforti – dzisiaj spółka pokazała szacunkowe wyniki firm zależnych. Te wypadają średnio, jednak warto zwrócić uwagę na sektor wierzytelności. Tu spółka Aforti Collections zanotowała w grudniu ponad 5600 zleceń windykacyjnych. Stanowi to zrost o ponad 11,5 tysiąca %, a ich wartość wzrosła o ponad 76 tys. %. Sumując ten wynik od początku roku, mamy wzrost o 2632%. Na wykresie mamy spora korektę i w najbliższym czasie powinny ważyć się jej dalsze losy.

aforti

The Farm 51 – wykres wygląda ciekawie, a jeszcze ciekawiej zapowiada się bieżący rok. Tu trzeba przypomnieć, że czekamy na premiery pełnych wersji dwóch istotnych gier: Chernobylite i World War 3. Nadzieje są spore, gdyż w tzw. wczesnym dostępie ich oceny są pozytywne odpowiednio w 72% i 64%. Wczoraj na jednym z zagranicznych portali pojawiła się wycena spółki, która uznaje poziomy między ok. 16 a 23 zł za właściwe. Jest to jednak typowo księgowa wycena, a w tym roku większy wpływ na notowania będą miały emocje związane z premierami wspomnianych gier. Na wykresie, cały 2019 rok cena poruszała się bokiem, zawsze obijając o okolic 16,5-18 zł. Teraz także mamy zwyżkę przy wzroście obrotów. Wydaje się, że dwie ważne premiery to powód, dla którego podaż akcji może być ograniczona. Być może więc w tym roku uda się na akcjach spółki zarobić.

farm51

One More Level – dzisiaj kurs rósł o niemal 5%, jednak ostatnie sesje to wzrost z okolic 1 do 1,40 zł i to przy zwiększonych obrotach. Na wykresie cena narusza ważny opór, a po pierwszej fali wzrostowej korekta była płaska co skazuje na słabość po stronie podaży. Wybicie może więc oznaczać kolejną falę wzrostów. Dlaczego tak miałoby się stać? W tym roku odbędzie się premiera gry Ghostrunner, którą czasem wspomina się na portalach branżowych. Jest więc na co czekać, a to wystarczający powód aby spółka gamingowa zyskiwała na wartości.

one more level


ncflashOd poprzedniego NC Flash – udałoby się trafić kilka mocnych ruchów grając pod newsy i emocje. Nie jest to jednak żaden portfel akcji, a z tych spółek stawiałbym na Geotrans, ECC Games i Movie Games. Choć także Jujubee zdaje się mieć produkt, który może napędzać wzrost notowań w pierwszym półroczu. Pierwsza reakcja była mocno emocjonalna, teraz kurs spada co może za jakiś czas dać szansę dla spóźnionych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here