Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


ELQ – to ciekawa spółka wpisująca się swoją działalnością w hossę na rynku fotowoltaiki czy też szerzej odnawialnych źródeł energii. Już 11 lutego poznamy raport za IV kwartał, a w wynikach zarówno przychodach jak i zyskach, można zauważyć wzrostową tendencję. Raport za III kwartał wskazał na wzrost przychodów o 440%, a zysku netto o ponad 1450%. Na wykresie mamy impulsy wzrostowe przy udziale wyższych obrotów i da się wyczuć pewną presję popytową, tym bardziej, że zbliża się publikacja raportu. Moim zdaniem, niebawem dojdzie do próby przełamania zaznaczonego oporu.

elq

G-Energy – druga propozycja z “hossy OZE”. Tu także już widoczne jest zainteresowanie inwestorów czyli coś co zwłaszcza na NewConnect jest kluczowej. Fundamenty wskazują na poprawę wyników od kilku kwartałów. Najbliższy raport całoroczny poznamy 20 marca. Ostatni kwartalny pokazał zwyżkę przychodów o 170% i zysku netto o 435%. Jest więc szansa na niezły wynik roczny. Analiza ceny i obrotów wygląda optymistycznie, po niewielkim cofnięcie pojawia się szansa na odbicie w górę.

genergy

CDA – coś z innej branży, gdyż to znany wszystkim portal z filmami. Jak na warunki małej giełdy, wyniki są świetne, w dodatku pojawiła się dywidenda. W dodatku spółka motywuje pracowników warrantami, które przyznaje, gdy w kolejnych latach osiągany będzie pewien poziom przychodów. Sprzedaż w całym 2019 roku wyniosła ok. 42,9 mln zł, tj. wzrosła o 53%. Liczba subskrybentów płatnej wersji serwisu wzrosła na koniec roku o 35%. Dzisiaj mieliśmy spadki jednak przy małych obrotach. Możliwe, że zaczęła się korekta, choć sądzę, że kurs spółki i tak powinien nadal wzrastać.

cda


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W kończącym się tygodniu kila spółek, które już się u nas pojawiały, zrobiło świetne ruchy na wykresach. Są to m.in:

Remor Solar – falę umocnienia wywołała umowa na budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 3MW. Kontrakt jest wart około 300 tys euro. Na wykresie zwyżka i mocne obroty. Być może pojawi się cofnięcie ale sądzę, że hossa w tej branży powinna nadal windować ceny tego typu spółek. Czekam więc na nowe maksima.

remor

No Gravity Games – także mocny ruch w tym tygodniu i od pierwszej analizy już ponad 100% wzrostu. W spółce sporo się dzieje. Umowa z Connection Haunte, dobre wyniki takich gier jak: Rekt! High Octane Stunts czy Strike Force Kitty. Podana data debiutu gry Ego Protocol: Remastered (21 lutego), zbliżający się raport za IV kwartał (14 lutego). Ponadto obszerny komunikat, w którym spółka spodziewa, że przychody z 14 gier wydanych w I kw. roku przyniosą około 2,28 mln zł netto. W całym roku spółka ma już generować istotne nadwyżki finansowe. Na wykresie mamy pionowy ruch w górę i być może będzie korekta. Poziom oporu w rejonie 0,50 zł powinien jednak zostać osiągnięty.

no gravity games

One More Level – od momentu pierwszej analizy z 3 stycznia spółka podrożała o 33%. Co istotne, po pierwszym wystrzale ceny, mamy kontynuację co jest bardzo ważne, szczególnie na NewConnect, gdzie pełno jest chwilowych ruchów ceny, bez późniejszej kontynuacji. 9 lutego mamy raport za IV kwartał. Kluczowa jest jednak gra “Ghostrunner” i  to ona napędza zwyżkę. Pierwszym celem jest poziom 2 zł, a po przełamaniu okolice 2,20 zł czyli kluczowy opór.

one more level


Poniżej zestawienie wszystkich spółek, które opisywaliśmy w NC Flash. Spółki analizowane w poprzednich przeglądach NC Flash dałyby obecnie zarobić około 21% przy założeniu kupna wszystkich za taką samą kwotę.

Wydaje się, że ten tydzień przyniósł nadzieję na powrót kolejnej fali w “OZE-hossie” czy też samej fotowoltaiki. Część spółek z tej branży wykazywało pewne ruchy ku górze. Podobnie na ECC Games czy Promise, gdzie możliwe są końcówki korekt – luty zacznie się więc dość obiecująco. Za tydzień kolejny przegląd gorących spółek z “małej giełdy”.

ncflashConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here