Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


Draw Distance – producent gier dawniej znany pod nazwą iFun4all. Spółka właśnie pokazała raport za ubiegły rok, który zakończył się 2,4 mln zł przychodów i minimalnym zyskiem. Biorąc pod uwagę dużą aktywność firmy w ostatnim kwartale roku, rentowność spółki może ulec poprawie w najbliższych kwartałach i właśnie pod to mogą rosnąć notowania. Kluczowa gra to „Vampire: The Masquerade” wydana pod koniec roku. Debiut był udany, w tydzień zwróciły się koszty, a po pierwszej dobie gra była na 7 miejscu globalnych bestsellerów Steam. Niebawem gra trafi na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Po za tym, pod koniec roku debiutowały także „Ritual: Crown of Horns”, które niebawem trafi też na platformy PlayStation 4 i Xbox One. Zazwyczaj w przypadku producentów gier, zwyżka ma miejsce, kiedy oczekuje się na debiut ważnej gry. Tutaj z tym było nie najlepiej. Obecnym powodem do wzrostów (w dłuższym okresie czasu) może być to, że wyniki spółki powinny zacząć się wyraźnie poprawiać, dzięki wytężonej pracy pod koniec ubiegłego roku. Moim zdaniem, brak straty netto jest dobrym prognostykiem, gdyż trzeba pamiętać, że firma poniosła spore koszty przy produkcji wspomnianych gier. W jednym z komunikatów, prezes spółki wskazał, że spodziewa się znacznych przychodów w najbliższych miesiącach. Wydaje się, że są spore szanse, że tak będzie. Moment aby pod to zagrać jest niezły. Od połowy ubiegłego roku mamy trudny trend wzrostowy, a ostatnio doszło do wybicia przy wzroście obrotów. W tym tygodniu mieliśmy korektę przy niższych obrotach, co może sugerować dalsze wzrosty.

draw distance

JR Holding – w zeszłym tygodniu wspominaliśmy o całej stajni Ciszewskiego i leku na stwardnienie rozsiane. Ostatnio doszła informacja o podpisaniu w tej sprawie umowy o warunkach współpracy. To co kluczowe to fakt, że terapia ma zostać wprowadzona do ośrodków medycznych już w drugim półroczu bieżącego roku. W tym tygodniu spółka wspięła się na nowe maksima, choć dynamika zwyżki nie była już tak imponująca jak wcześniej.

jr holding

Remor Solar – w tym tygodniu kilka wspominanych już spółek pokazało raporty z wynikami. Pozytywnie zaskoczył Remor Solar, który w IV kwartale odnotował 637,1 tys. zł przychodów ze sprzedaży czyli ponad 600% więcej niż rok temu, a zysk netto wyniósł 123,8 tys. zł wobec straty przed rokiem. Świetnie wyglądają także dane całoroczne. Na wykresie wzrost obrotów w trakcie ostatnich dwóch impulsów sugeruje szanse na kontynuowanie trendu wzrostowego.

remor solar

Promise – spółka pokazała dzisiaj wyniki za IV kwartał, jednak jakaś reakcja rynku pojawiła się wczoraj po wstępnych szacunkach. Co do samych wyników, raport jest całkiem dobry. W ostatnim kwartale spółka odnotowała wzrost zysku netto o 21% i to pomimo niewielkiego spadku przychodów. Cały rok zakończy się wzrostem zysku o 27% i będzie to drugi najlepszy wynik w historii. Przychody sięgną niemal 600 mln zł i będzie t kolejny rekordowy rok z rzędu pod tym względem. Biorąc pod uwagę sporo nowych kontraktów z dużymi podmiotami, wydaje się, że wyniki nadal będą ulegać poprawie. Niewątpliwie atutem spółki jest też wypłacanie sowitych dywidend od 5 lat, a wzrost całorocznego zysku netto może pomóc podtrzymać tę dobrą tradycję. Na wykresie mamy korektę przy niższych obrotach pod poziomem 7 zł, jednak bez silniejszej reakcji podażowej, więc myślę, że nadal są tu szanse na kontynuację wzrostów, mimo że kurs już silnie wzrósł w styczniu i taka korekta jak obecnie nie powinna zaskakiwać.

promise


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

W komentarzach pojawiły się także prośby o spojrzenie na dwie spółki:

Nestmedic – spółka została zauważona po koniec ubiegłego roku i od tego czasu mamy systematyczny wzrost notowań, czasem ze wsparciem obrotów. Firma działa w branży biotechnologii i chce podbijać rynki zagraniczne. W tym celu stara się pozyskiwać inwestorów, z których jednym z ostatnich jest niemiecki fundusz Deutsche Balaton. Oczywiście to co jest charakterystyczne w tej branży u młodych spółek to straty netto mimo rosnących przychodów. Tradycyjne pytanie przy młodych spółkach biotechnologicznych jest tez takie czy starczy środków zanim firma osiągnie sukces. Spółka przełożyła publikację raportu rocznego, jednak nie powinien mieć on dużego znaczenia. Wydaje się, że wyceniana jest przyszłość firmy. Dzisiaj za to pojawiła się informacja o zawarciu umowy ze szpitalem w Białymstoku na dostarczenie 2 urządzeń Pregnabit. Wcześniej podobne umowy Warszawie i kolejne w Białej Podlaskiej. Sumując liczbę wykonanych badań przez to urządzenie mamy około 2690 badań przez 9 miesięcy ubiegłego roku i to już jest większa liczba niż w całym 2018 roku. Można więc stwierdzić, że firma dociera ze swoim produktem do coraz większej ilości klientów, a także weszła na rynki zagraniczne. To są kluczowe informacje czyli dynamika pozyskiwania nowych klientów, bo tylko to daje szansę na rosnące przychody, a z czasem także na zyski, mówi też sporo o tym czy produkt jest coś warty. Na wykresie mamy korektę, a obroty wyglądają dobrze. Szerszy trend jest jednak spadkowy. Wydaje się, że dojdzie do próby wybicia szczytu przy 1,30 zł z późniejszym atakiem na 1,50 zł czyli kluczowy opór.

nestmedic

Movie Games – spółka osiąga całkiem stabilne wyniki i utrzymuje niskie zadłużenie. Dobrą rekomendacją jest to, że 33% akcji posiada PlayWay. Na giełdę ma także trafić spółka zależna Pixel Crow, z którą trwa współpraca nad grą „Total Alarm”, ma ona zadebiutować jeszcze w tym roku. Kluczowa jednak gra to “Lust From Beyond”, wykazująca duże zainteresowanie i wiele pozytywnych opinii. Czekamy także na grę „Alaskan Truck Simulator” oraz serię symulatorów, wydanych razem z Drago Entertainment ale także samodzielnie np. „Drug Dealer Simulator” czy „Save The Forest”. Jest więc na co czekać, a przykład ze spółką ECC Games i ich „Drift20” pokazuje, że PlayWay nie pozwala na wypuszczenie na rynek niedorobionego produktu. To jest chyba najbardziej optymistyczne czyli ilość debiutów i to kto czuwa nad ich jakością. Wydaje się więc, że kurs ma pod co wzrastać i niebawem dojdzie do ataku na tegoroczne maksima.

movie games

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here