Naga MarketsNewConnect Flash: Bloober Team, Forever Entertainment, ECC Games, Columbus, Geotrans, Inno-GeneSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

W dzisiejszym wpisie przegląd najpopularniejszych spółek zakończonego wczoraj miesiąca. To o nich było najgłośniej w mediach, najwięcej się pisało i najwięcej działo się na wykresach w kwietniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Gra Bloober Team z szansami na udział w show Microsoftu już 7 maja
  • Columbus zaczyna współpracę z Geotransem – obie spółki pokazują fenomenalne wyniki
  • Inno-Gene tworzy test, który powie kto jest podatny na COVID-19

Bloober Team – spore szanse na przełamanie 100 zł

Bloober Team – spółka miała bardzo obfity kwiecień jeżeli chodzi o komunikaty. Te najbardziej kluczowe to umowa z globalnym wydawcą na produkcję gry. Wartość kontraktu ma przekraczać wysokość kapitałów własnych spółki. Kolejny komunikat to kontrakt z amerykańską firmą Project Nerd Boos dotyczący produkcji filmu na podstawie gry “Layers of Fear”. Warto tu przypomnieć sobie jak serial bądź film potrafi pomóc grze, biorąc za przykład choćby ponowny sukces Wiedźmina po wypuszczeniu serialu na Netflixie.

Spółka szykuje także nową dużą grę z wielkim budżetem, jednak na razie niewiele o niej wiadomo. Pozytywną informacją jest nawiązanie współpracy z Platige Image, która przygotuje animacje do tej gry. Studio odpowiadało m.in. za trailer gry „Cyberpunk 2077”, a to najlepsza rekomendacja. Kolejna informacja dotyczyła daty premiery „Observer System Redux” ustalonej na IV kwartał. To o tyle istotne, że gra wydana będzie na tzw. konsole nowej generacji, które zadebiutują w tym samym okresie. Jeszcze ciekawiej robi się jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Microsoft podał, że już 7 maja o 17:00 naszego czasu odbędzie się wielkie show, w trakcie którego pokaże gry, które zmierzają na Xbox Series X.

Tu pojawia się jakaś szansa na dodatkową promocję „Observer”, gdyż Bloober już współpracuje z Microsoftem. Nie jest to pewne i tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, jeżeli jednak gra zostanie pokazana to sesja w piątek 8 maja może być ciekawa. Jakby tego było mało, w kolejnych miesiącach zapewne zaczną pojawiać się informacje o projektach „Medium” oraz „Black”. Powodów, pod które kurs może wzrastać jest więc naprawdę sporo. Na wykresie mamy kolejny atak na opór w rejonie 100 zł. Myślę, że tym razem uda się go przełamać i cena dość szybko sięgnie historycznego maksimum przy 125 zł.

bloober team

Forever Entertainment – zwyżkę na akcjach spółki napędza sukces gry „Panzer Dragoon: Remake”. Co więcej, trwają już prace nad drugą częścią tej gry. Co ciekawe, spółka już posiada licencję na wydanie oby części na konsole nowej generacji. Gra niedawno zadebiutowała tez na Nintendo Direct. Kolejnym ważnym tytułem ma być „The House of the Dead”. Gra jest już zakontraktowana na platformę Google Stadia.

Z kolei “Cooking Simulator” zadebiutuje już 14 maja na Nintendo Switch. W ostatnim czasie kurs spółki rośnie, a akcje kupuje sam prezes oraz jeden z funduszy. Na wykresie widać, że dość długo trzeba było czekać na wybicie oporu przy 8 zł, a dokonało się to w mocnym stylu. Wydaje się więc, że kurs niebawem wyrówna historyczne maksimum tuż przy 10 zł.

foreveren

ECC Games – spółka miała bardzo mocne otwarcie środowej sesji, podczas której kurs sięgnął po nowe, historyczne maksima. Końcówka sesja była dużo gorsza, a w czwartek sytuacja zaczęła się uspokajać. Mamy więc szybkie cofnięcie na poprzedni szczyt. Poziom ten jest ciekawym miejscem na kolejne odbicie. Powodem zwyżki było podanie dokładnej daty premiery długo wyczekiwanej gry „Drift21” na 7 maja. Z kolei czytając opinie internautów, powodem spadków na koniec sesji mogła być nie najwyższa jakość grafiki w opublikowanym trailerze.

Wydaje się, że nie jest to jednak zbyt istotna sprawa. Grę monitorowały takie firmy jak PlayWay czy jej wydawca 505 Games, który sprzedał miliony gier na całym świecie. Warto tez pamiętać, że gra „Car Mechanic Simulator” osiągnęła wielki sukces sprzedażowy. Spora część graczy, którzy ją zakupili to także potencjalni nabywcy „Drift21”. Do debiutu zostało zaledwie kilka dni i wydaje się, że jak na tak kluczową grę dla spółki, okres ten powinien odznaczać się utrzymaniem optymizmu na wykresie.

ecc games

Zobacz także: ECC Games [ECC], The Farm 51 [F51] – Gorące spółki dnia


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Columbus i Geotrans z ciekawym projektem współpracy

Columbus Energy – w kwietniu spółka wydała trzy kluczowe komunikaty. Po pierwsze, umowa z Unisun Energy z siedzibą w Rotterdamie na budowę farm fotowoltaicznych. Po drugie, bardzo ciekawy kontrakt z firmą Geotrans na budowę farm na terenach zrekultywowanych i na terenie oczyszczalni ścieków. Jest to pilotażowy program, ale wydaje się, że z powodów ekologicznych ale także ekonomicznych (tańsze grunty czy wykorzystanie terenów oczyszczalni ścieków), ma szansę powodzenia. Po trzecie, spółka potwierdziła słuszność swojej strategii wynikami za pierwszy kwartał. Przychody wzrosły o 468%, a zysk brutto o 718%.

COLUMBUS ZYSK
Kwartalny zysk netto Columbus Energy (w tys. zł)

Można dodać także, że rynek fotowoltaiki jest wciąż na początkowym stadium rozwoju w Polsce, a spółka już rozszerza działalność np. o pompy ciepła i elektromobilność (inwestycja w Nexity). Na wykresie kurs znowu zatrzymał się na historycznym oporze przy 24 zł. Wydaje się, że gdyby nie wybuch pandemii pod koniec lutego, opór już dawno byłby przełamany. Teraz mamy korektę, a najbliższe wsparcia przy 20 i niżej przy 17 zł. Patrząc jednak na rozwój branży i firmy, wydaje się, że w dłuższej perspektywie czasowej, w końcu opór zostanie pokonany.

columbus

Geotrans – przy okazji można wspomnieć także o tej spółce, liderze gospodarki odpadami. Połączenie sił z Columbusem to krok w dobrą stronę. Firma mocno skorzystała na wprowadzonych zmianach prawnych, co widać po licznych kontraktach z firmami oraz samorządami. Po za tym jest to spółka z przyjęta polityką dywidendową, co szczególnie na NewConnect jest dodatkowym atutem. Wstępne wyniki za pierwszy kwartał mówią o wzroście przychodów o 72% oraz wzroście zysku netto o ponad 224%. Na wykresie popyt męczy się pod oporem 20 zł i możliwe jest chwilowe cofnięcie. Jeżeli nastroje na rynkach gwałtownie się nie pogorszą, wydaje się, że cena powinna nadal wzrastać.

geotrans

Inno-Gene – o spółce zrobiło się głośno za sprawą pandemii koronawirusa. W kwietniu mieliśmy kilka ciekawych komunikatów m.in. o podpisaniu z NFZ refundacji wykonywania testów wykrywających obecność koronawirusa. Wydaje się, że jeszcze ciekawszym produktem, także w okresie odmrażania gospodarek, może być test genetyczny, który wskazywałby czy dana osoba ma podwyższone ryzyko zachorowania na COVID-19.

W taki sposób można zidentyfikować osoby, które powinny zachować zwiększoną ostrożność. Z jednej strony mamy koszt zakupu takich testów ale z drugiej, tego typu testy pozwoliłyby na bezpieczniejsze i szybsze otwieranie gospodarek. Warto dodać, że spółka jako jedyna na świecie prowadzi takie badania. Na wykresie kurs szybko sięgnął historycznego maksimum przy 11 zł. Nie byłoby więc zaskoczeniem pojawienia się tutaj ruchu korekcyjnego.

innogene

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here