Naga MarketsPlantwear debiutSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.


Biomass – w związku z tym, że na małej giełdzie panuje hossa na ekologię i fotowoltaikę, jest to jeden z jej przedstawicieli. Co ważne na tym rynku, zainteresowanie spółką już się pojawiło. Spółka miała naprawdę niezłe dwa ostatnie kwartały i jeżeli wszystko pójdzie dobrze to wyniki powinny zostać podtrzymane. Na razie spółka jest w korekcie, spadki są powolne, a obroty maleją, jednak ich poziom wciąż jest zadowalający. Wydaje się, ze za jakiś czas kurs może znowu ruszyć do góry. Ostatnio o firmie wspominaliśmy 5 czerwca 2019 roku.

biomass

Remor Solar – kolejna propozycja z fotowoltaicznej hossy. Spółka ze sporym zasięgiem sprzedaży swoich produktów, która pokazała mocy wzrost przychodów w ostatnim czasie. W poprzednim kwartale zysk netto wzrósł o 530%. Podobnie jak na Biomass, tu także przecena jest dość powolna, co sugeruje, że to tylko korekta. Także analiza obrotów wygląd dobrze. Myślę, że wybicie ostatniego wierzchołka powinno skutkować ruchem w kierunku zeszłorocznych maksimów.

remorsol

The Dust –dwa tygodnie temu spółka poinformowała o podpisaniu umowy z inwestorem na sfinansowanie częściowego kosztu opracowania i wydania gry na platformy stacjonarne PC, pod roboczym tytułem “Projekt No. 6”. Na wykresie widać, że utrzymuje się zainteresowanie akcjami spółki. Bardzo powolne spadki przy malejących obrotach, sugerują szanse na kolejną falę wzrostową.

the dust

Medinice –spółkę omawialiśmy w NC-Flash z 3 stycznia. Wtedy firma poinformowała, że prowadzi rozmowy o sprzedaży licencji produktu PacePress czyli specjalnej opaski uciskowej. Wczoraj potwierdziły się informacje o zawarciu kontraktu na dystrybucję produktu na terenie Indii. Łączna wartość to 360 tys. dolarów plus tantiemy ze sprzedaż. Mamy więc pierwszą w historii firmy sprzedaż licencji, a zdaniem prezesa, zainteresowanie jest bardzo wysokie. Można się więc spodziewać kolejnych umów, a każda tego typu informacja może pozytywnie wpływać na kurs. Na wykresie, cena wyhamowała przy ostatnich maksimach, być może kurs będzie szarpać w obu kierunkach. Myślę, że w dłuższym okresie spółka da zarobić, a wykres pokazuje to co kluczowe na tym rynku i branży czyli wzrost zainteresowania.

medinice

ECC Games– dzisiaj spółka poinformowała o zawarciu umowy z koncernem BMW dotyczącej płatnego wykorzystania znaku towarowego w grze “Drift20”. Myślę, że można traktować ten news jako potwierdzenie, że produkcja gry idzie w dobrym kierunku. To powinno podtrzymywać dobry sentyment. Pozostaje czekać na datę premiery gry. Wydaje się, że wszystko co złe czyli przesunięcie premiery, już się wydarzyło i w pełni zostało na wykresie wycenione. Na razie jednak kurs wygląda średnio. Po pierwszym odbiciu mamy ruch boczny ale brak reakcji podażowej sugeruje, że spora część inwestorów postanowiła trzymać akcje. Także uważam, że z czasem spółka wróci do wcześniejszych poziomów.

ecc games


ncflashSpółki analizowane w poprzednich przeglądach NC Flash – dałyby obecnie zarobić około 23% przy założeniu kupna wszystkich za taką samą kwotę. Jedyny jak na razie nietrafiony pomysł to Aforti. Pozostałe spółki z 5-10% minusem mogą jeszcze dać zarobić, gdyż taka strata jak na NewConnect nie jest znacząca. Udało się trafić już kilka perełek – Geotrans czy JR Holding i Promise, które w tydzień zyskały ponad 100% i ponad 150%. Mam nadzieję, że mimo korekt, czeka je dalszy wzrost, gdyż są ku temu fundamentalne podstawy. Za tydzień kolejny przegląd gorących spółek z “małej giełdy”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here