Naga MarketsNewConnect Flash: Biomass, MedApp, Klabater, QuarticOn, TelgamSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • MedApp w doskonałym miejscu na odbicie. To kolejny wygrany na pandemii?
  • Klabater przełożył premierę gry. Słaba reakcja podaży sugeruje dobry sentyment do spółki
  • QuarticOn z kontraktem z Air Serbia. To kolejny duży podmiot, z którym spółka zaczyna współpracę 

MedApp – mocna zwyżka przy mocnych obrotach

Biomass – w ostatnim czasie spółka poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z czeską firmą Novatin. Współpraca dotyczy sprzedaży produktów potrzebnych w walce z pandemią oraz modułowego kontenerowego szpitala polowego. Druga umowa z firmą Shanghai Viotol zakłada, że na rok czasu Biomass stanie się agentem tej firmy i będzie sprzedawać jej produkty na terenie UE. Przedmiotem także jest sprzęt medyczny. Umowy brzmią optymistycznie, jednak warto pamiętać, że samo rozpoczęcie współpracy wcale nie gwarantuje przychodów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Moim zdaniem powoli przemija także moda na spółki zajmujące się koronawirusem, a trzeba dodać, że akurat Biomass zajmował się dotąd innymi rzeczami, głównie energetyką ekologiczną. Warto pochwalić zarząd za szybką decyzję i rozszerzenie działalności, na której można było zarobić. Jednak od marcowego dołka kurs podskoczył o niemal 300%, wiec równie dobrze wszystko co związane z pandemią mogło już zostać wycenione. Pewną szansę upatrywałbym np. w szerzeniu się pandemii w biedniejszych regionach świata jak Afryka czy Ameryka Południowa, gdzie braki w infrastrukturze medycznej dałyby szansę dla kontenerowych szpitali Biomassu.

Jest to jednak tylko pewna szansa. Na razie dość pozytywnie wypadł raport za pierwszy kwartał, choć nie jest on przełomowy na tle poprzednich lat. Wydaje się, że działalność w zakresie pandemii może sprawić, że raport za drugi kwartał także będzie udany. Generalnie jednak temat pandemii wycisza się, a na akcjach Biomass został być może już zdyskontowany. Kolejna szansa na podbicie notowań może mieć związek z oczekiwaną przez ekspertów drugą falą zachorowań na jesieni. Jednak wtedy już społeczeństwa powinny być znacznie lepiej przygotowane. Od strony technicznej pozytywne jest to, że spadki przebiegają w wolnym tempie i przy niższych obrotach. Z drugiej strony, nie jest to gwarancja powrotu do wzrostów.

Warto zauważyć, że podobnie było od połowy stycznia, gdzie taka powolna wyprzedaż przy malejących obrotach, zanegowała cały wcześniejszy wzrost notowań. Podsumowując, efekt nowości czyli zaangażowania w pandemię dał spółce 300% rajd wzrostowy. Temat został już wyceniony i obecnie należy czekać na coś nowego lub mocniejsze wyniki, coś pod co można kupować akcje. Na wykresie, mimo podawania kolejnych informacji, cena cały czas spada, a gdy pozytywne wiadomości wykorzystywane są do sprzedaży akcji to dobrze nie wróży na najbliższy czas.

biomass

MedApp – szukając spółek, które prowadzą działalność około medyczną, a pandemia koronawirusa może tylko przyspieszyć ich rozwój, tak jak całej branży teelemedycznej, być może warto spojrzeć na spółkę MedApp. Jej główne produkty to CarnaLife Holo czyli system, który pozwala tworzyć, bazując na medycznych danych obrazowych, holograf odzwierciedlający prawdziwą strukturę obszaru anatomicznego. By lepiej przygotować lekarza do operacji.

Drugi produkt to typowo telemedyczny system monitorujący zdrowie pacjenta – CarnaLife System. Spółka współpracuje z światowymi gigantami jak np. Johnson & Johnson czy Microsoft. Firma stara się dotrzeć ze swoimi produktami na kolejne rynki i jedynie od sukcesu komercyjnego będzie zależała przyszłość jej notowań. Na razie sukcesy sprzedażowe mamy w USA, a niedawno pojawiła się szansa na sprzedaż do Szwecji. Największe przychody pochodzą ze współpracy z Johnson & Johnson.

Co zaskakujące, młoda biotechnologiczna spółka ubiegły rok zakończyła z 1,2 mln zł zysku netto. Oczywiście, jest to spółka na bardzo długi termin inwestycji, jednak wydaje się, że pandemia powinna przyspieszyć rozwój telemedycyny i to może być dla niej dużą szansą. Na wykresie, od początku kwietnia mamy dużo wyższe obroty. Po okresie łagodnej korekty, wolumen znowu zaczyna rosnąć. Wydaje się, że jest szansa na kolejny impuls wzrostowy.

medapp

Zobacz także: Klabater – “This Is The Zodiac Speaking” w ciągu doby zobaczyło niemal 1 mln osób!


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

QuarticOn z coraz poważniejszymi kontraktami

Klabater – spółka nieco zaskoczyła przesuwając datę premiery nowej gry “Skyhill 2: Black Mist” z 28 maja na 11 czerwca. Wydaje się, że może być to słuszna decyzja, wynikająca z wyciągnięcia wniosków z debiutu gry „Crossroads Inn”. Gra ta szybko zwróciła koszty produkcji, jednak jej premiera mogła być dużo lepsza. “Skyhill 2” został przesunięty o zaledwie 2 tygodnie i może być to kluczowy czas dla poprawienia wszelkich niedociągnięć. Warto zaznaczyć, że większość produkcji Klabatera zbiera raczej pozytywne oceny.

Może to wynikać z dużego doświadczenia, gdyż ludzie zarządzający spółką uczyli się fachu w CD Projekcie. Na wykresie było widać ruch pod debiut nowej gry ale także niewielką reakcję podażową, gdy ogłoszono jej przesunięcie, wydaje się więc, że mamy tu dość rozsądny akcjonariat. W tym roku spółka chce wydać cztery własne produkcje, wszystkie prawdopobnie w ostatnim kwartale. Szczególnie zwracamy uwagę na grę o Zodiaku czyli nieuchwytnym, seryjnym mordercy. Jest to temat nadal niezwykle popularny w USA.

Gra ma zadebiutować 24 września i już zyskuje ogromna promocję oraz zbiera bardzo pozytywne opinie. Kluczowe wsparcie to 7,50 zł i być może do czasu przesuniętego debiutu cena zahaczy o ten poziom. Dotychczasowa reakcja kursu wskazuje jednak na pozytywne oczekiwania co daje szansę na dalsze wzrosty, szczególnie jeżeli gra okaże się udana. Kluczowy będzie jednak Zodiak pod koniec września.

klabater

QuarticOn – szukając dla naszych Czytelników ciekawych, małych spółek trafiłem na lidera swojej branży w naszej części Europy. Spółka tworzy systemy wsparcia sprzedaży oparte na sztucznej inteligencji, które tworzą profil zakupowy danego klienta, a następnie wyświetlają dla niego spersonalizowaną ofertę. Zdaniem spółki, po wdrożenia takich rozwiązań, sprzedaż sklepów internetowych rośnie średnio o 15%. Systemy firmy są wykorzystywane przez sklepy i serwisy internetowe na całym świecie.

Ostatnio spółka zaczęła współpracę z zupełnie nową branżą – liniami lotniczymi. Chodzi o serbskiego, narodowego przewoźnika – Air Serbia. Spółka ma stworzyć strategię rozszerzenia sprzedaży na nowe grupy odbiorców oraz rozwoju na rynkach zagranicznych. Nie jest to jedyna umowa w ostatnim czasie z dużym i znanym podmiotem. Warto tu wspomnieć choćby o współpracy z CCC, Bazzar.hr czy Wittchen. Na wykresie historycznym, kurs jest na niskim poziomie i wydaje się, że jest tu perspektywa wzrostu nawet do okolic oporu 32-33 zł. Dzisiaj ma zostać opublikowany raport za I kwartał, jednak do momentu publikacji artykułu na stronach spółki nie pojawiły się informacje na ten temat.

quarticon

Telgam – ostatnia spółka na dzisiaj i to niestety propozycja spóźniona. Kurs spółki wystrzelił 12 maja. Wtedy poinformowano o zawarciu umowy z giełdową spółką ML System. Telgam zajmuje głównie świadczeniem usług internetowych, jednak w ofercie miał także rozwiązania fotowoltaiczne. Współpraca z taką firmą jak ML System to po za możliwymi przychodami ze stale rosnącego rynku fotowoltaiki, także pewien prestiż. Warto podkreślić, że ML System zdobywa liczne patenty i pracuje nad bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami. Współpraca z taką firmą może się w przyszłości opłacać. Obecnie jednak jest za późno aby tę informację wykorzystać i zapewne kurs odda część wypracowanych wzrostów. Warto jednak mieć tę firmę na oku.

telgam

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here