Naga MarketsNewConnect Flash: AQT Water (Aquatech), BizTech Konsulting, Madkom, InvestekoSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • 1 lipca rusza rządowy program dopłat “Moja woda” – największy asortyment zbiorników posiada AQT Water
  • Madkom pozytywnie zaskakuje liczbą podpisywanych kontraktów z kolejnymi gminami
  • Investeko wchodzi w branże fotowoltaiki. Spółka “wyczyści” wielki teren pod inwestycję wartą 2 mld zł

AQT Water stanie się beneficjentem programu “Moja woda”?

AQT Water – (wcześniej Aquatech, spółka notowana pod symbolem AQT). Firma zajmuje się technologiami oczyszczania i gromadzenia wody, przy czym oczyszczanie odbywa się w sposób biologiczny. Zdaniem spółki, jej oferta jest najszersza w Europie. Punkty sprzedaży znajdują się w 16 krajach, w Polsce mamy 350 punktów. W UE działa już ponad 30 000 instalacji firmy. Dlaczego właśnie teraz warto pomyśleć o tej spółce? Otóż 1 lipca rusza rządowy program „Moja woda”.

Jak wiadomo, w Polsce problemy z wodą nasilają się i jesteśmy na samym początku długiej drogi do ich przezwyciężenia. Eksperci często porównują nasz kraj z Hiszpanią, która skutecznie zaczęła gromadzić wodę deszczową. Rządowe dotacje np. do instalacji zbiorników na wodę to dopiero początek potencjalnej hossy na produkty takich firm jak Aquatech np. zbiorników na wodę czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Trzeba dodać, że spółka posiada kilka patentów i jest często nagradzana, także z rąk Ministerstwa Środowiska.

Co najbardziej istotne, w ostatnich miesiącach produkty firmy trafiły do sprzedaży w sieciach sklepów Grupy OBI (ponad 600 marketów w Europie), Grupy Leroy Merlin (290 sklepów w 12 krajach) oraz Grupy Tadmar. Łącząc problem z wodą w Polsce, początek rządowych dopłat i dostępność w licznych sklepach, otrzymujemy ciekawe perspektywy dla spółki pod kątem wzrostu przychodów. Już 28 czerwca pojawi się raport za I kw. Zazwyczaj ten okres jest słabszy, trzeba brać pod uwagę także pandemię. Spółka zarabia jednak mniej więcej od połowy 2018 roku.

Wydaje się, że dotacje do retencjonowania wody mogą sprawić, że kolejne kwartały przyniosą wzrost przychodów. Na wykresie cena porusza się bokiem jednak co jakiś czas mamy mocniejsze podbicie. Po za tym od końca kwietnia zauważalny jest wzrost wielkości obrotów. Nie ma sensu za dużo analizować, jeżeli sprawdzi się to o czym powyżej napisałem, to spółka może mieć przed sobą dobrą przyszłość, a sprawy związane z gromadzeniem wody mogą rozwinąć się w Polsce w kierunku jakim poszła fotowoltaika, tym bardziej, że praktycznie każdego roku w mediach obecny jest problem suszy.

aquatech

BizTech Konsulting – to firma działająca od 16 lat w branży usług informatycznych. Wśród jej partnerów należy wymienić choćby Symantec, Oracle czy Microsoft, który ma inwestować w Polsce, co może być dodatkową szansą dla spółki. Ostatni raport za pierwszy kwartał wypadł dość okazale i podtrzymał pozytywną tendencję długotrwałego wzrostu przychodów i zysku netto. Na ten rok spółka ma już podpisane kontrakty o wartości 9,2 mln zł i wykorzystała okres pandemii do podjęcia działań sprzedażowych w zakresie pracy i nauki zdalnej.

W tym okresie podpisano kontrakty z placówkami służby zdrowia i państwowymi urzędami. Niemal 4,4 mln zł przychodów w I kw. oznacza wzrost o 21%. Co raku mamy wzrost przychodów, mimo że zapowiedzi na ten rok są dość ostrożne, to spółka może się otrzeć o blisko 20 mln zł przychodów. Podobnie jak dla całej branży IT, spółka może zyskać na pandemii, która przyspieszyła pewne procesy cyfryzacji. Niedawno też firma została dystrybutorem na Polskę tzw. pancernych tabletów firmy Durabook, których przeważnie używają służby specjalne, policja czy wojsko oraz służby medyczne.

Koszt takiego tabletu sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych, więc raczej można spodziewać się informacji o kontrakcie na dostawę dla większych podmiotów. Niestety, spółka silnie wzrosła ostatnio i też mamy raport za sobą, jest to więc propozycja na dłuższy okres, być może będzie okazja kupna akcji po niższe cenie.

biztech

Zobacz także: Klabater – “This Is The Zodiac Speaking” w ciągu doby zobaczyło niemal 1 mln osób!


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Investeko zajmie się recyclingiem paneli fotowoltaicznych

Madkom – jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Patrząc na wyniki spółki, mamy stabilne przychody, jednak gorzej jest z zyskiem netto. Raport sprzedażowy za maj wskazał na około 1,35 mln zł wartości sprzedaży co oznacza wzrost o 29%. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolejne wygrane przetargi na dostawę lub modernizację systemów informatycznych dla urzędów samorządowych.

Wspominaliśmy już o tym, że pandemia przyspiesza rozwój cyfryzacji i być może efektem tego są ostatnie kontrakty dla spółki. Przed kilkoma dniami spółka podpisała umowę z Gminą Nielisz o wartości 1,62 mln zł. 19 czerwca spółka informowała o wygranym przetargu w gminie Biskupiec, także na szeroko pojęte wprowadzenie e-usług w urzędach. Wartość tego kontraktu to z kolei 1,08 mln zł. Podobne kontrakty spółka podpisała wcześniej także m.in. z gminą Skarżysko – Kamienna, gdzie spółka przeprowadzi cyfryzację m.in. biblioteki i muzeum, a także stworzy aplikację mobilną dla mieszkańców.

Ten kontrakt opiewa na 2,67 mln zł. Gmin, które współpracuję ze spółką jest więcej, niebawem powinien zostać podpisany kontrakt z gminą Lubawa o wartości 1,32 mln zł. Na wykresie, spółka już została zauważona, chcąc więc kupić akcje, wydaje się, że powinno się zaczekać na korektę. Głównym celem mogą być historyczne maksima w okolicy 3 zł.

madkom

Investeko – o spółce pisaliśmy szerzej w przeglądzie z 25 maja. Firma zajmuje się szeroko pojętą gospodarką odpadami, rozszerzając niedawno swoją ofertę pod problem pandemii. Generalnie patrząc, po fotowoltaice, która mocno ruszyła, w Polsce kolejnymi problemami do rozwiązania są woda oraz śmieci. To co istotne, to fakt, że spółka zdecydowała się wejść w branżę fotowoltaiki, a ściślej mówiąc doskonale połączyła z tym swoją działalność i zaangażowała się w recycling zużytych paneli słonecznych.

W tygodniu firma informowała o rozpoczęciu współpracy w ramach międzynarodowego konsorcjum, którego celem jest rozwój technologii recyclingu i naprawy odpadowych paneli fotowoltaicznych w Unii Europejskiej. Głównym podmiotem w konsorcjum jest hiszpańska firma Aurinka Photovoltaic Group SL. Investeko ma przygotować podobną jak w Hiszpanii linię do recyclingu paneli.

Warto podkreślić, że recycling paneli jest od pewnego czasu wymagany prawem unijnym oraz, że UE przeznacza na ten cel spore dofinansowania, o które konsorcjum zapewne będzie się ubiegać. Dyrektywa nakazująca recycling powstała po tym jak w Europie Zachodniej zaczął narastać problem zużytych czy uszkodzonych paneli fotowoltaicznych. Ten sam problem powoli zacznie dotykać Polskę, biorąc pod uwagę bardzo dynamiczny rozwój fotowoltaiki. Spółka ma więc szansę stać się liderem tej branży w naszym kraju.

Wykres zareagował podobnie jak w przypadku większości spółek, które ogłaszają wejście w fotowoltaikę (ostatni przykład to firma Telgam). Co także istotne, wczoraj pojawiła się informacja o budowanie nowego osiedla mieszkaniowego w Katowicach – Nowy Wełnowiec. Ogromny teren i nowoczesna, zielona dzielnica na obszarze 25 ha. Wartość inwestycji sięga 2 mld zł. Jest to obszar pohutniczy, który trzeba oczyścić, a tym ma zająć się właśnie Investeko. Na wykresie mamy nowe maksima powstałe przy narastających obrotach, więc wydaje się, że chcąc zainwestować w spółkę warto zaczekać choćby na niewielkie cofnięcie.

investeko

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here