Naga MarketsNewConnect Flash: Aiton Caldwell, 4Mass, Novavis, GeotransSpółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • Aiton Caldwell – dzięki pandemii wzrosło zapotrzebowanie na technologie do pracy zdalnej. Czekamy na regulacje prawne
  • Novavis z nieudanym atakiem na historyczne maksima. Sporo pracy w spółkach zależnych
  • Geotrans z gigantyczną poprawą wyników

Aiton zyskuje na rozwoju pracy zdalnej

Aiton Caldwell – spółka działa w branży IT, szczególnie w segmencie telefonii VoIP i systemów telekomunikacyjnych. Markami spółki są m.in. produkty: Telekonferencje24 oraz iSpotkania. W okresie pandemii kurs spółki mocno wzrósł i podobne trendy obserwujemy wśród producentów oferujący technologie do pracy zdalnej.

W raporcie za I kwartał, spółka wykazała wzrost zainteresowania takimi produktami. W tym okresie spółka odnotowała bardzo wysokie przychody i w końcu zysk netto, po kilku słabych kwartałach. Możliwe więc, że wychodzimy z wynikowego dołka, a warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu spółka co roku wypłacała bardzo wysokie dywidendy.

To co może dodatkowo jej pomóc to możliwe zmiany prawne. Chodzi o kwestię uregulowania pracy zdalnej w Kodeksie Pracy. Wydaje się, że wszelkie doniesienia w tej sprawie mogą podobnym spółką służyć. 13 sierpnia poznamy raport za II kwartał. Na wykresie mamy ponowny atak na okolice 1 zł i cały czas podwyższone obroty. Na tle historycznym, nadal są to dość niskie poziomy.

aiton

4Mass – to spółka działającą w branży kosmetycznej, szczególnie w segmencie makijażu i pielęgnacji paznokci. Rynek ten w Polsce rozwija się w bardzo dobrym tempie i pozwala uzyskiwać wysokie marże. O spółce zrobiło się głośniej po rozpoczęciu produkcji maseczek i kurs wystrzelił na historyczne maksima. Wydaje się jednak, że jest to mało znacząca informacja w dłuższym okresie czasu.

Warto wspomnieć, że spółka dostała się ze swoimi produktami na półki marketów Biedronka, a także planuje rozwój firmy, która już dziś jest w stanie produkować 50 000 sztuk kosmetyków dziennie. Firma buduje także własne laboratorium, co w perspektywie kilku lat może pozwolić na wypuszczanie na rynek kolejnych kosmetyków jak choćby kremy, żele czy szampony.

Ambitne plany wiążą się z rozwijaniem własnej sprzedaży (już dziś spółka realizuje średnio 800 wysyłek ze sklepu internetowego dziennie) oraz wejściem do dużych sieci sprzedaży. Jest tu pewien potencjał wzrostu biznesu, w czym budowane laboratorium z pewnością powinno pomóc. Obecnie jednak kurs nieco „zwariował” na punkcie maseczek i wycena jest historycznie wysoka. Być może warto jednak wrócić do spółki za jakiś czas oraz prowadzić jej obserwację. Pierwszy raz o spółce pisaliśmy 4 kwietnia.

4mass

Zobacz także: NewConnect Flash: InteliWise, Platige Image, Śląskie Kamienice, MedApp, AQT Water

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Geotrans, Investeko, Polman – ochrona środowiska nadal w modzie

Novavis – czyli przedstawiciel hossy na rynku fotowoltaicznym. Branża cały czas dynamicznie się rozwija, a na wykresie kurs oscyluje przy historycznych maksimach, jednak nie pojawia się znacząca reakcja podażowa. Cały czas mamy typowy układ wzrosty i być może kwestią czas są nowe maksima. W ostatnim raporcie za czerwiec, spółka wykazała, że jej firmy zależne mają całkiem sporo pracy.

Firma Voolt wykonywała liczne zamówienia, w tym na jednym z dachów warszawskich biurowców. Z kolei spółka CAC PV tylko w czerwcu wybudowała 21 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 19,5 MWp. Wszystkie te prace powinny przekładać się na wzrost przychodów w kolejnych raportach. W tygodniu jedna ze spółek zależnych – Storion Energy Poland poinformowała o wejściu w konsorcjum, które realizuje projekt innowacyjnego magazynowania energii.

Konsorcjum uczestniczy także w podobnych ciekawych projektach, jak choćby dotyczące budowy elektrycznego auta terenowego czy budowy największego w Polsce kompleksu farm fotowoltaicznych, którego wspomniany hybrydowy magazyn energii ma stać się istotną częścią. Nie są to może kluczowe informacje dla Novavis, jednak mogące podtrzymać hossę na jego akcjach.

novavis

Geotrans – na koniec spółka, która stała się liderem gospodarki odpadami, po wprowadzonych jakiś czas temu zmianach prawnych. W tygodniu firma pokazała wyniki za II kwartał. 13,6 mln zł przychodów i 5,5 mln zł zysku netto to rok do roku wzrost o odpowiednio 121% i 251%. Sumując wyniki z pierwszym kwartałem, mamy w pierwszym półroczu około 23,8 mln zł przychodów (wzrost r/r o 97%) i około 9 mln zł zysku netto (240% więcej r/r). Do tego mamy skup akcji własnych i dywidendę, co skutecznie podtrzymuje trend wzrostowy.

Spółka cały czas inwestuje w nowe lokalizacje i załatwia niezbędne pozwolenia. Jej zdaniem, rosnąca świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa oraz kolejne zmiany prawne mające likwidować szarą strefę rynku odpadów, powinna zapewnić dla firmy dobre perspektywy. Na wykresie mamy historyczne maksima, jednak ostatni impuls dokonał się przy zwiększonym wolumenie. Może to sugerować kontynuację trendu, tym bardziej, że na naszej giełdzie po za biotechnologią i grami komputerowymi to właśnie OZE, śmieci i szeroko pojęta ekologia podlega najsilniejszej hossie.

My o spółce pierwszy raz wspominaliśmy w przeglądzie NC Flash z 30 grudnia, kiedy akcje można było jeszcze nabyć poniżej 9 zł. Warto przy okazji wspomnieć o pozostałych firmach z branży omawianych na łamach przeglądu – InvestEKO, o którym wspominaliśmy 25 maja oraz Polman, o którym pisaliśmy 18 maja. Spółki te nieco różnią się prowadzoną działalnością, jednak wszystko to ma związek z ekologią i ochroną środowiska, a na to nadal panuje hossa.

geotrans

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. XPLUS będzie analizowany za tydzień ?
    DYWIDENDA niebawem i żeby załapać się na nią trzeba jutro 27 lipca 2020 kupić akcje. Ktoś chętny ? Może jutro ktoś wymiecie podaż do 3 zł ?
    Kto się skusi ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here