Naga MarketsNewConnect Flash: Aforti, NWAI, 7Levels, 7FIT, Geotrans Spółki notowane na rynku NewConnect często charakteryzują się dużą zmiennością i nagłymi zwrotami akcji. Ryzyko inwestycji w takie akcje rekompensują gigantyczne stopy zwrotu. Czas na szybkie spojrzenie na rynek NewConnect.

  • Kurs Aforti Holding mocno w górę po przekroczeniu 5% w akcjonariacie przez Januarego Ciszewskiego
  • 7Levels z mocnym wzrostem obrotów
  • 7FIT z dobrymi wynikami. Spółka powinna zyskać na wznowieniu działalności siłowni i klubów sportowych

Ciszewski w akcjonariacie Aforti Holding

Aforti Holding – czyli sponsor drużyny Lecha Poznań, omawiany już dawniej na łamach NC Flash. Do końca 2019 roku trwał bardzo mocny trend wzrostowy, który wywindował kurs z niespełna 2 zł do ponad 30 zł. Później nastąpił równie mocny spadek do okolic 6 zł, gdzie kurs zaczął odbijać. Teraz dodatkowym powodem do wzrostów stało się przekroczenie progu 5% głosów przez Januarego Ciszewskiego, związanego z wieloma spółkami m.in. JR Holding, Setanta czy Columbus. Inwestor ten zyskał sławę informacjami o pracach nad skuteczną terapią na stwardnienie rozsiane. Często także spółki, w których ma udziały, zachowują się lepiej niż szeroki rynek.

aforti

Zobacz także: NewConnect Flash: lek na stwardnienie rozsiane i spółki ze stajni Januarego Ciszewskiego

NWAI – to dom maklerski założony w 2007 roku. Spółka zwróciła uwagę raportem z wynikami, który opublikowała kilka dni temu. Od początku roku do końca kwietnia, zysk netto sięgnął ponad 1 mln zł. Raport wpisuje się w pewną tendencję wzrostową w wynikach. Ponadto, niedawno spółka wypłaciła swoja pierwszą dywidendę w wysokości 1 zł na akcję co dało około 14% stopę dywidendy. Obecnie kurs ma za sobą sporą zwyżkę. Jeżeli jednak wyniki nadal będą pozytywne i podtrzymana zostanie polityka dywidendowa, wydaje się, że za jakiś czas warto będzie się spółką zainteresować, być może przy nieco niższym kursie.

nwai

7Levels – producent gier pokazał w końcu zysk netto. Być może więc jest to pewne nowe otwarcie i początek lepszych czasów dla firmy. W pierwszym kwartale mieliśmy także całkiem stabilne przychody. W tygodniu kurs mocniej zareagował na informację o ustaleniu daty premiery gry „Destrobots” na 18 czerwca. W sumie do końca roku firma planuje łącznie 6-7 premier. Na przyszły rok planowana jest większa produkcja, o której na razie jednak niewiele wiadomo. Bardzo ciekawie za to wygląda wykres. Warto zwrócić uwagę przy jak dużych obrotach budowana była ostatnia zwyżka. Po ostrej korekcie, cena może wracać do wzrostów. Na tle historycznym kurs nadal jest na niskim poziomie.

7levels

Zobacz także: Klabater – “This Is The Zodiac Speaking” w ciągu doby zobaczyło niemal 1 mln osób!


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Otwierane siłownie i fitness cluby pomogą 7FIT?

7FIT – to ciekawa spółka, działająca w branży odżywek i suplementów diety. Wydaje się, że jest to w naszym kraju perspektywiczna branża, gdyż coraz większa część społeczeństwa zaczyna o siebie dbać. Otwarcie siłowni i klubów fitness może przynieść lepsze wyniki w kolejnych kwartałach. Co istotne, spółka od lat notuje coraz wyższe przychody i generuje coraz większe zyski, choć tu akurat widoczna jest pewna sezonowość wyników.

Pierwszy kwartał jest zazwyczaj najmocniejszy, a czwarty najsłabszy, często stratny. Można to wziąć pod uwagę, chcąc kupić akcje w lepszym momencie. Na wykresie mamy podwyższone obroty i być może cena zaatakuje tegoroczne maksima. Generalnie jednak wydaje się, że warto ponownie przyjrzeć się firmie za jakiś czas, być może po gorszym raporcie, tak aby w perspektywie mieć zbliżający się kolejny mocny raport za następny I kwartał.

7fit

Geotrans – spółka zyskała miano lidera gospodarki odpadami, wśród firm notowanych na giełdzie. Tak naprawdę cały trend, a wręcz moda na tę spółkę nastała w momencie wprowadzenia zmian w prawie, które mają zacząć regulować problem śmieci w Polsce. Wydaje się, że nadal jesteśmy na początku walki z tym problemem, co daje pole do wzrostu dla spółki. Firma co jakiś czas informuje o kolejnych kontraktach komunalnych i doskonale przekłada się to na przychody i zyski.

Wydaje się więc, że jest to spółka dobrze zarządzana. Ostatni raport za pierwszy kwartał podtrzymał tendencję wzrostową w wynikach, gdyż przychody wzrosły o 70%, a zysk netto o 224%. Ostatnią ciekawostką jest współpraca z Columbus w zakresie wykorzystania terenów po wysypiskach na budową farm fotowoltaicznych. Są to tereny o niższej wartości, a warto pamiętać, że Geotrans dysponuje odpowiednią gotówką. Jakiekolwiek wejście w fotowoltaikę może firmie tylko pomóc.

Praktycznie więc nie ma się czego przyczepić i kurs jest na historycznych maksimach. Gdyby nie pandemia, zapewne byłby sporo wyżej. Wycena metodą cena/zysk czy cena/wartość księgowa, wskazywałaby że jeszcze jest tutaj potencjał do wzrostów, choć im wyżej tym wyższe ryzyko gwałtowniejszej korekty. Generalnie jednak, firma działa w dość perspektywicznej branży na najbliższe lata. O spółce bardzo często pisaliśmy, począwszy od 24 grudnia. Następnie 30 grudnia, 3 stycznia czy ostatnio 4 maja.

geotrans

Za tydzień kolejny przegląd rozgrzanych spółek z “małej giełdy”.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here