Naga MarketsNewConnect coraz popularniejszy. Inno-Gene, BioMaxima, Bloober Team i Creepy Jar gwiazdami NCIndexKwiecień był rekordowym miesiącem pod kątem stopy zwrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW). Które sektory i spółki cieszyły się największym zainteresowaniem, a które budziły obawy inwestorów? Jak zauważa Albert Trąpczyński, zarządzający portfelem funduszu Carpathia Capital S.A., największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się spółki z rynku NewConnect, a indeks NCIndex od tegorocznego dołka odbija o niemal 80%.

  • Indeks NewConnect wyceniany jest we wtorek na 337,15 pkt., rosnąc o 1,5%
  • Po rozrysowaniu maksimów w lutym i dynamicznej deprecjacji, indeks małych spółek GPW ponownie wybijał nowe, rekordowe poziomy pod koniec kwietnia
  • Dla porównania WiG20 odbija od marcowych dołków o niespełna 30%
  • Duże zainteresowanie NewConnect w kwietniu zapewniały spółki technologiczne oraz gamingowe
  • Wśród generujących największe obroty znajdują się obecnie Inno-Gene, BioMaxima oraz Medcamp (biotechnologia), w sektorze gamingu natomiast Bloober Team, Creepy Jar oraz ECC gamesNewConnect coraz mocniejszy. Czy NCIndex powróci do rekordowych wycen z 2014 roku?

Indeks spółek notowanych w ramach NewConnect był najmocniejszy na początku 2014 roku, plasując się powyżej pułapu 370 pkt. Dzięki dynamicznemu odbiciu na przestrzeni kwietnia, wartość ta powraca w okolice 337 pkt., zrównując się z poziomami obserwowanymi ostatni raz w 2017 roku.

NewConnect Index na wykresie tygodniowym. Źródło: TopStock.pl
NewConnect Index na wykresie tygodniowym. Źródło: TopStock.pl

Niewątpliwie za sukcesem alternatywnego systemu obrotu GPW w ostatnim czasie stoi sektor biotechnologiczny, chętnie kupowany przez inwestorów w związku z epidemią koronawirusa oraz sektor gamingowy, w którym trwają ciągłe poszukiwania nowych perełek na miarę sukcesu CD Projekt. Spółki takie jak Inno-Gene, Bloober Team, BioMaxima, ECC Games, czy też Creepy Jar w ostatnim miesiącu generowały bardzo wysokie stopy zwrotu osiągając poziom obrotu w trakcie pojedynczych sesji, które pozazdrościć może spora część spółek z głównego parkietu.

– Odbicie w marcu i kwietniu było bardzo szerokie i dotyczyło nie tylko większych spółek, ale również tych mniejszych. sWIG80 wymazał niemal całość strat od początku roku, a rynek obrotu alternatywnego NewConnect znalazł się na nowych maksimach – komentował Albert Trąpczyński.

Wymienione powyżej mają za sobą wzrosty liczone często w setkach procent, a Inno-Gene kolejny dzień z rzędu rośnie o niemal 30%, testując poziom 15 zł w trakcie wtorkowej sesji, który jest nowym szczytem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here