Naga MarketsColumbus Energy chce w drugim kwartale wybrać doradcę do zaktualizowania prospektu. Widzi szanse, by jeszcze w tym roku przejść na rynek główny GPW, poinformował prezes Dawid Zieliński.

Spółka Columbus mogłaby wyemitować akcje, by pozyskać środki na dalszy rozwój

“Chcielibyśmy wybrać doradcę do zaktualizowania prospektu jeszcze w drugim kwartale, potem złożyć prospekt do KNF i czekać na szybkie rozpatrzenie. Jeśli wszystko zostanie sprawnie przeprowadzone, to jest szansa – myślę, że 70 proc. szans – że przeniesiemy się w tym roku, a jak nie – to w pierwszym kwartale 2022 roku” – powiedział prezes podczas czatu inwestorskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskazał, że nie podjęto jeszcze decyzji, czy przeniesieniu notowań towarzyszyć będzie emisja akcji.

“Będziemy rozważać obie opcje” – powiedział prezes.

Dodał, że jego zdaniem spółka mogłaby wyemitować akcje, by pozyskać środki na dalszy rozwój.

“Jako akcjonariusz będę namawiał do pomysłu dużej emisji, która by wsparła inwestycje w farmy fotowoltaiczne” – powiedział, zaznaczając, że rozwój może być też finansowany długiem.

Columbus Energy planuje w tym roku postawić na optymalizację operacyjną i dywersyfikację przychodów. Chce poprawić wyniki – poinformował zarząd spółki w raporcie rocznym.

“Najbliższe miesiące 2021 r. planujemy przeznaczyć na większą optymalizację operacyjną oraz wytworzenie usług, które pozwolą mocno zdywersyfikować przychody w przyszłości i wykreować regularne, stałe przychody od klientów” – napisał zarząd w liście do akcjonariuszy.

“Dlatego zakupiliśmy spółkę obrotu VEO – Vortex Energy Obrót, z koncesją na obrót energią, dzięki której możemy technologicznie połączyć nasze farmy fotowoltaiczne z Towarową Giełdą Energii i finalnie – z odbiorcami końcowymi. Po wyrażeniu przez UOKiK zgody na przejęcie tej firmy, będziemy mogli rozpocząć proces podpisywania znaczącej ilości umów kompleksowych z naszymi klientami na dostarczanie zielonej energii elektrycznej, co pozwala nam obsługiwać ich regularnie przez lata” – dodano.

Jak podał zarząd, Columbus chciałby się przeistoczyć z instalatora fotowoltaiki w nowoczesną firmę energetyczną.

Kurs Columbus Energy na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs Columbus Energy na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | cdr akcje | prognozy kursu dolara | wykres nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here