Naga MarketsNewag, to jeszcze jedna spółka na tle całego rynku, która zachowuje się przyzwoicie, dlatego też postanowiłem przyjrzeć się jej bliżej.

1213-nwgPoziom 15,25 zł stał się pseudo wsparciem. Dlaczego “pseudo”? Na miano typowego wsparcia nie wygląda. Cena od września bez problemu schodziła poniżej jego. Widać wyraźnie na wykresie dziennym. Jak zaznaczymy poziomą linią poziom cenowy 15,25 zł będzie on widoczny jako zwykła linia, nie opiera się o żadną świeczkę. Jedynie na wykresie tygodniowym jest to cenpodwojnednioa minimalna z tygodniowej świeczki 15-08-2014. Idźmy dalej. Inwestorzy zaakceptowali wsparcie i utworzyli podwójne dno (patrz na niebieską linię) kształtując formację “W” (równie dobrze możemy nazwać całą sytuację jako podwójny dołek). Teoretycznie formacja podwójnego dołka już wykonała minimalny zasięg ruchu (wzrost ceny do początku lewego ramienia formacji – góra pierwszej niebieskiej linii). Formacja podwójnego dna uważana jest jako formacja odwrócenia trendu i tego bym się spodziewał po przekroczeniu czerwonej strefy oporu. W innym przypadku (spadek cen po przetestowaniu oporu) będziemy mieli mocno spadkowy sygnał (mowa o formacji zwanej “podwójny szczyt w trendzie spadkowym”).


Mamy dla Ciebie bezpłatny eBookNarzędzia analizy technicznej spółek giełdowych


Podtrzymując wnioski płynące z wpisu na temat analizy wykresu spółki Amica, gdzie pisałem, że nie ma co wyprzedzać przyszłości, powinniśmy podchodzić do wykresu z dystansem mając przygotowanych kilka taktyk w zależności od rozwoju sytuacji.1213-nwg1Wnioski:

  • 18,00 – granica między trendami średnioterminowymi,
  • przecięcie się średnich kroczących traktujemy jako pozytywny sygnał,
  • najprawdopodobniej cena będzie miała tendencję do ruchu w bok,
  • kupić akcje? minima są spełnione. Sugeruje indywidualną interpretację wykresu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup w tym momencie Twój SL powinien być poniżej zielonej strefy wsparcia.

Pozdrawiam


Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here