Naga MarketsnewagGrupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Spółka opublikowała dzisiaj raport z wynikami uzyskanymi w III kwartale bieżącego roku. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 4,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,08 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 8,44 mln zł wobec 5,93 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 147,51 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 168,96 mln zł rok wcześniej.

Od początku roku spółka miała 17,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 1,52 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 522,67 mln zł w porównaniu z 451,53 mln zł rok wcześniej.

Zysk EBITDA wyniósł 61,2 mln zł i był wyższa o 75% w skali roku.

 

“W ocenie zarządu sytuacja finansowa Grupy jest stabilna a wyniki są zgodne z przyjętymi w planie rocznym wartościami. Wolumen osiągniętych przychodów jest konsekwencją realizacji podpisanych harmonogramów dostaw pojazdów, a te nie gwarantują równomiernego rozłożenia sprzedaży w okresie roku. Biorąc pod uwagę, iż na IV kwartał br. przypada dostawa kilku elektrycznych zespołów trakcyjnych, kilkunastu zmodernizowanych lokomotyw spalinowych oraz blisko 10 lokomotyw elektrycznych. Zarząd ocenia, iż przychody i wyniki 2018 roku ulegną dalszej i istotnej poprawie w stosunku do wyników po 3 kwartałach” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 10,92 mln zł wobec 4,22 mln zł straty rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Akcje nieznacznie tanieją po publikacji raportu. Notowania jednak nie zmieniają swojego spadkowego obrazu. Ciekawiej robi się, gdy mocniej oddalimy wykres w przeszłość. Cena bowiem znajduje się bardzo blisko linii łączącej poprzednie dołki. Jest to więc potencjalne miejsce na zainicjowanie, choćby niewielkiej korekty wzrostowej.

newag
źródło xStation 5

Zobacz także: Amica [AMC], Skarbiec [SKH] – Gorące spółki dnia 20.11.2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here