Naga MarketsNewag zajmuje się produkcją elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych oraz lokomotyw i pozostałego taboru kolejowego.

newag

Od strony fundamentalnej spółka pokazuje stabilne wyniki finansowe w ostatnich latach. Także wyniki kwartale wyglądają pozytywnie, mimo że ostatni raport wskazał na niewielki spadek rok do roku zysku i przychodów. Obniżka nie jest jednak duża i generalnie pozytywnie oceniałbym te wyniki. Przychody w pierwszym półroczu były wyższe niż rok temu. Spółka wygrywa sporo przetargów i modernizacja polskich kolei jest dla niej wymarzonym okresem. Niedawno firma pochwaliła się tzw. hybrydowym zespołem trakcyjnym, na który zapewne znajdzie się popyt.

Kluczowa sprawa w wynikach spółki to sezonowość. Od lat najlepszy jest ostatni kwartał roku i wydaje się, że tak też będzie w bieżącym roku. Warto zwrócić uwagę na ciekawe zjawisko grania pod dobry wynik ostatniego kwartału. Na przestrzeni ostatnich lat do mocnych zwyżek dochodziło od połowy listopada do końca roku. Obecnie kurs znajduje się pod czytelnym oporem i możliwe, że najbliższe tygodnie mogą przynieść spadki, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Sądzę jednak, że szanse na powtórkę z poprzednich lat są dość wysokie i końcówka roku może doprowadzić do wzrostów, które tym razem przełamią opór okolic 15,50 zł.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: Akcje PGE znowu tanieją. Spółka podtrzymuje plany dywidendowe

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here