Naga MarketsKrynicki Recykling [KRC], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaJedną z nielicznych spółek, które wyraźnie zyskiwały podczas wczorajszej, słabej sesji na warszawskiej giełdzie, był Newag. Spółka pokazała szacunkowe wyniki za 2020 rok. W 2020 roku grupa wypracowała zysk netto w wysokości 218,9 mln zł, czyli o 127,4 mln zł więcej niż w roku 2019. Jednocześnie EBITDA wyniosła 291,8 mln zł w porównaniu z 163,9 mln zł za rok 2019. Przychody grupy ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 1,32 mld zł i były wyższe o 424 mln zł (+47,3%) w porównaniu do roku 2019. Marża brutto na sprzedaży w ujęciu wartościowym wyniosła 371,9 mln zł i była wyższa o 165,4 mln zł (+80,1%).

    • Newag z wyraźną poprawą wyników w 2020 roku
    • Asbis zwiększa dynamikę wzrostu przychodów

Newag podał, że czynnikami, które w roku 2020 wpłynęły istotnie na działalność spółki i grupy były: zbudowany portfel zamówień na rok 2020 gwarantujący efektywne wykorzystanie zasobów; struktura sprzedaży pojazdów, w której przewagę miały przychody w segmencie lokomotyw, a także seryjność produkcji rozumiana jako liczba pojazdów tego samego typu głównie w segmencie lokomotyw, co pozwoliło zoptymalizować koszty produkcji i uwolnić efekt skali.

Te artykuły również Cię zainteresują
Blisko linii bessy

Poprawa wyników spotkała się z mocnym otwarciem sesji. Wykres pokazuje, że popyt powinien teraz powalczyć o wybicie linii bessy w rejonie 27 zł, co otworzyłoby drogę do zeszłorocznych maksimów.

newag


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

74% wzrost przychodów w marcu

Negatywny sentyment na rynku skutecznie tłumił także próby odbicia na akcjach spółki Asbis. Firma ta pokazała przed rozpoczęciem sesji szacunkowe dane sprzedażowe za marzec. W tym miesiącu przychody wzrosły aż o 74%. Jest to niespodziewanie wysoka dynamika wzrostu. Spółka wypracowała w marcu przychody na poziomie ok. 261 mln USD wobec 150 mln USD rok wcześniej. Asbis cały czas obserwuje rosnący popyt na sprzęt IT na wszystkich rynkach na jakich prowadzi działalność. Najwyższe wskaźniki wzrostu notują akcesoria, procesory, dyski SSD oraz smartphony. W komunikacie dodano, że wyniki za kwiecień już teraz wyglądają bardzo obiecująco. Wydaje się więc, że przyspieszenie cyfryzacji na skutek pandemii, będzie nadal tworzyło korzystne środowisko dla spółki.

asbis

“Popyt na produkty IT i elektronikę użytkową jest nadal bardzo wysoki, ale osiągane przez nas stopy wzrostu znacznie przewyższają rynek. Tak jak rok temu, naszym celem są nie tylko obroty, ale też wysoka rentowność, dlatego rozbudowujemy usługi dla biznesu. Wciąż pracujemy nad rozszerzeniem naszych usług VAD dla biznesu” – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Serhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | wykres bitcoina | wartość złotówki wykres | bitcoin aktualności | zlotowki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here