Naga MarketsNewag ma umowę z ŁKA na dostawę 3 zespołów trakcyjnych za ok. 83,55 mln zł nettoNewag zawarł umowę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną (ŁKA) na dostawę trzech dwunapędowych zespołów trakcyjnych (ZT) wraz ze świadczeniem usług ich utrzymania, podała spółka. Szacunkowa maksymalna wartość umowy w zakresie podstawowym wynosi 83 550 000 zł netto, na co składa się wynagrodzenie za dostawę trzech ZT w wysokości 61 500 000 zł netto płatne proporcjonalnie za każdy ZT po jego dostawie oraz wynagrodzenie za świadczenie usługi utrzymania obliczane i płatne w trakcie świadczenia usługi utrzymania proporcjonalnie w stosunku do natężenia eksploatacji ZT przez zamawiającego.

Dostawa nastąpi w terminie do 29 czerwca 2022 roku. Usługi utrzymania będą świadczone przez 10 lat od przekazania zespołów do eksploatacji, podano.„Umowa przewiduje prawo opcji zamówienia przez zamawiającego do dwóch dodatkowych ZT wraz ze świadczeniem usług utrzymania. W przypadku skorzystania przez zamawiającego z opcji, kolejne ZT powinny być dostarczone w terminie 18 miesięcy od dnia złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, jednak nie wcześniej niż po dostawie ostatniego ZT w ramach zamówienia podstawowego” – czytamy w komunikacie.

Jeżeli zamawiający skorzysta z prawa opcji w całości, szacunkowa maksymalna wartość umowy wzrośnie do 139 250 000 zł netto.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,32 mld zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania lotos | akcje pkp cargo | kurs złoty | kurs rubla prognozy 2021 | Dolar nowozelandzki | kurs rubla kantor | kurs ropy naftowej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here