Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy najnowsze, lipcowe dane publikowane przez Eurostat dotyczące zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w strefie euro. Jak na dzisiejsze wiadomości płynące z Europy reaguje euro? 


Gorzej niż oczekiwano, lepiej niż poprzednie odczyty

Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się wzrostu poziomu sprzedaży detalicznej w strefie euro o 0,4% (1,4%) w skali miesiąca (roku). Rzeczywisty okazał się być słabszy od założeń i ostatecznie, lipcowe dane ukształtowały się na poziomie 0,3% (1,2%) m/m (r/r), względem poprzedniego odczytu 0,3% zrewidowanego z 0,0% (1,6%, zrewidowane z 1,4%) w skali miesiąca (roku). Warto zwrócić uwagę, iż pomimo gorszego odczytu niż rynkowe oczekiwania, dzisiejsze wskazanie jest jednym z najlepszych od stycznia bieżącego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie Eurostatu możemy przeczytać co składało się na wynik dzisiejszego odczytu sprzedaży detalicznej na terenie Starego Kontynentu:

Wynik 0,3% sprzedaży detalicznej wynika przede wszystkim ze wzrostu o 0,7% żywności, napojów i tytoniu oraz o 0,6% w przypadku paliwa samochodowych, podczas gdy produkty nieżywnościowe spadły o 0,3%.

Jak reaguje EUR?

Na publikację danych para walutowa EUR/JPY zupełnie nie zareagowała. Pomimo lekko gorszych danych euro nieznacznie się umocniło docierając do lokalnego poziomu oporu. Notowania pary EUR/JPY pozostają między silnym poziomem wsparcia 129,00, a poziomem oporu 129,42. Dzienny pivot znajduje się w okolicach 129.62.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here