Naga MarketsNiemiecka platforma fundrisingowa Neufund, która obecnie prowadzi aktywne działania zmierzające do otwarcia na Malcie pierwszej giełdy blockchainowej oraz BitBay, jedna z największych w Europie burs kryptowalutowych, która również niedawno przeniosła się na europejską wyspę, ogłosiły w czwartek nawiązanie współpracy. W jej ramach inwestorzy i firmy mają otrzymać możliwość inwestowania w „ETO”


ETO, czyli? Alternatywne spojrzenie na ICO

Jak poinformował portal Business Insider, BitBay oraz Neufund mają oferować klientom Equity Token Offering, czyli ETO. Takowe tokeny podobnie jak tradycyjne akcje mają dawać posiadaczowi realny udział we własności przedsiębiorstwa. Współpraca pomiędzy dwoma podmiotami ma zapewnić możliwość nabywania tokenów ETO przy wykorzystaniu tradycyjnych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym momencie Neufund twierdzi, że posiada już co najmniej siedmiu klientów potencjalnie zainteresowanych przeprowadzeniem własnego ETO, mającego być alternatywą do dynamicznie rozrastającego się rynku Initial Coin Offering (ICO).

Według badań przeprowadzonych przez Polymath, rynek tokenów inwestycyjnych do 2020 roku osiągnie wartość 10 bilionów USD. Tokenowe papiery wartościowe przyniosą bardzo potrzebną tradycyjnym aktywom inwestycyjnym płynność,  w tym instrumentom kapitałowym. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że BitBay będzie pierwszym miejscem, umożliwiającym sprzedaż tokenów za fiat currency, czyli przy pomocy tradycyjnych walut jak euro, dolary czy złotówki.

„Dzięki partnerstwu na BitBay tokeny inwestycyjne pojawią się w codziennym obrocie, w sposób w pełni zgodny z prawem i regulacjami. Jesteśmy dumni z bycia na pierwszej linii wdrażania equity tokenów do tradingu kryptowalutowego w trybie 24/7.” – komentuje Paweł Sobków, CEO Pinewood – firmy będącej operatorem BitBaya.

Polka stworzy giełdę opartą na blockchain

Warto przypomnieć, że w połowie lipca Maltańska Giełda Papierów Wartościowych, poprzez nowo powołaną spółkę zależną MSX podpisała dwa protokoły uzgodnień z OKEx, jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie oraz z Fifth Force, który jest operatorem niemieckiej platformy fundraisingowej Neufund, reprezentowanej przez Zoe Adamovicz.

Adamovicz, Polka, CEO i współzałożyciel Fifth Force mówiła o partnerstwie, którego celem jest zbudowanie “pierwszej na świecie zdecentralizowanej, globalnej giełdy akcyjnej”, na której odbywał się będzie handel i notowania tokenizowanych papierów wartościowych równolegle z krypto-aktywami. Efektem tych prac jest właśnie udostępnienie inicjatywy ETO.

Do końca obecnego roku ma zostać zrealizowany projekt pilotażowy. Współpraca jest kolejnym dodatkiem do ekosystemu #BlockchainIsland zlokalizowanego na Malcie, państwie członkowskim UE.

Sam BitBay zaledwie wczoraj ogłaszał natomiast wdrożenie do oferty nowych tokenów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTradycyjny pieniądz upadnie, pozostaną kryptowaluty?
Następny artykułW co warto zainwestować w sierpniu?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here