Naga MarketsNeuca wspiera szpitale i sprzedaje maseczki aptekom po cenie dystrybucjiNeuca, firma działającą na rynku ochrony zdrowia w Polsce, której podstawową działalnością jest dystrybucja leków do aptek, prowadzi działania zwiększające bezpieczeństwo personelu szpitalnego. Rozpoczęła przekazywanie pracownikom ochrony zdrowia w całym kraju 100 tysięcy maseczek ochronnych, 5 tysięcy przyłbic ochronnych i innych produktów. W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Neuca rosły o niemal 6% i testowały poziom 459 zł, najwyższy w historii.


Neuca przeznacza na pomoc służbie zdrowia 500 tysięcy zlotych

Zdaniem epidemiologów w najbliższych dniach w naszym kraju czeka nas gwałtowny rozwój pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. To szczególna sytuacja, która wymaga od nas wszystkich solidarności, ofiarności i współodpowiedzialności. Dokładamy wszelkich starań, aby wesprzeć  pracowników służby zdrowia. Doceniając zaangażowanie i poświęcenie personelu szpitalnego, Neuca zdecydowała się przekazać środki ochrony osobistej do wybranych placówek – poinformowała spółka w komunikacie.

Neuca wybrała kilkadziesiąt placówek, którym przekazuje produkty ochronne. Są to szpitale zakaźne, onkologiczne, hematologiczne, kardiologiczne, dziecięce, jak również ratownictwo medyczne. Łączna wartość przekazanej przez Neuca darowizny to ok. 500.000 złotych.

Jednocześnie Neuca dba o zabezpieczenie farmaceutów i pacjentów. Wprowadzamy  na rynek maseczki ochronne  w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,5 zł/szt. Do aptek trafiło już  8 mln takich maseczek, a zakontraktowaliśmy kolejne 52 miliony sztuk. Działanie to z pewnością zaowocuje spadkiem cen maseczek na rynku – napisano dalej.

Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe dzięki ograniczeniu marży Neuca wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji.

Akcje Neuca na rekordowych poziomach

Rekomendacja wypłaty dywidendy, zadowalające wyniki za rok ubiegły oraz wzrost rekomendacji banków inwestycyjnych – czynniki te spowodowały, że notowania Neuca od marcowych dołków zyskują już niemal 35% i w trakcie poniedziałkowej sesji testowały poziom 459 zł, zamykając się ostatecznie na 446 zł, zyskując 5,94% i pogłębiając historyczne maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here