Naga MarketsSiedziba i logo NeucaNeuca poinformowała na swoich stronach o rozpoczęciu przekazywania pracownikom ochrony zdrowia w całym kraju 100 tysięcy maseczek ochronnych, 5 tysięcy przyłbic ochronnych i innych produktów.

“Zdaniem epidemiologów w najbliższych dniach w naszym kraju czeka nas gwałtowny rozwój pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. To szczególna sytuacja, która wymaga od nas wszystkich solidarności, ofiarności i współodpowiedzialności. Dokładamy wszelkich starań, aby wesprzeć pracowników służby zdrowia. Doceniając zaangażowanie i poświęcenie personelu szpitalnego, Neuca zdecydowała się przekazać środki ochrony osobistej do wybranych placówek” – podano w komunikacie

Wierzymy, że nasza darowizna przyczyni się do podniesienia stanu zabezpieczenia pracowników ochrony zdrowia, którzy codziennie, nie bacząc na własne, walczą o nasze zdrowie. Wybraliśmy kilkadziesiąt placówek którym przekazujemy produkty ochronne. Są to szpitale zakaźne, onkologiczne, hematologiczne, kardiologiczne, dziecięce, jak również ratownictwo medyczne.

Łączna wartość przekazanej przez Neuca darowizny to ok. 500.000 złotych.

W piątek spółka poinformowała, że sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,5 zł za sztukę. Ponadto Neuca zakontraktowała produkcję maseczek w Chinach w liczbie 52 mln sztuk.

“Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą. W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie” – dodano w komunikacie.

Źródło: ISBNews


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Sytuacja na wykresie:

Akcje spółki drożały dzisiaj o niemal 6% przy dość solidnych obrotach. Od połowy marca trwa dynamiczna zwyżka, która doprowadziła do odnotowania nowego, historycznego szczytu. Nie jest to zaskoczeniem, po za mocnymi fundamentami, stan pandemii sprawia, że może wzrastać zapotrzebowanie na leki. Spółka może więc tylko skorzystać na zaistniałej sytuacji. Kurs nigdy nie był wyżej, nie ma także wyższych rekomendacji. Wydaje się więc, że naturalnym celem jest poziom 500 zł.

neuca

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here