Naga Markets

Neuca spodziewa się kolejnych przejęć w tym rokuWarszawa, 31.08.2022 (ISBnews) – Neuca spodziewa się kolejnych przejęć w obszarze badań klinicznych i przychodni medycznych w tym roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.

“Kontynuujemy naszą ścieżkę wzrostu zarówno organicznego, jak też przez akwizycje, głównie w obszarze pacjenckim. Szczególnie mam tu na myśli dwa segmenty z tego obszaru: obszar badań klinicznych i przychodni medycznych. W tym roku myślę, że można spodziewać się kolejnych przejęć w jednym i drugim obszarze. Natomiast co do skali i co do konkretów tych przejęć – będziemy informowali w najbliższych dwóch kwartałach” – powiedział Dzik podczas konferencji prasowej.Wiceprezes poinformował też, że wydatki inwestycyjne spodziewane są na poziomie, jak w poprzednich latach.

“Jeśli chodzi o skalę wydatków w obszarze przychodni, nie spodziewamy się, aby istotnie odbiegała od tego, jak to wyglądało w poprzednich latach. Co do pozostałych wydatków inwestycyjnych, mam tu na myśli wydatki odtworzeniowe, one będą również zbliżone do tego, z czym mieliśmy do czynienia w latach ubiegłych, będą na poziomie zbliżonym do amortyzacji rocznej” – wyjaśnił.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2021 r. wyniósł 31,7%. Grupa rozwija też sieć przychodni lekarskich, jest ekspertem w segmencie badań klinicznych, realizuje projekty telemedyczne i inwestuje w ubezpieczenia zdrowotne.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here