Naga MarketsNEUCA otrzymała zgodę KNF na inwestycję w TU ZdrowieKomisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na akwizycję Towarzystwa Ubezpieczeniowego Zdrowie przez Grupę NEUCA. Inwestycja stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii w obszarze pacjenckim – wzmacnia obecność na rynku zdrowia w Polsce i istotnie rozszerzy ofertę usług medycznych dla pacjentów Neuki.

NEUCA otrzymała zgodę na akwizycję Towarzystwa Ubezpieczeniowego

1 lutego 2021 roku Zarząd NEUCA S.A. zawarł z dotychczasowymi akcjonariuszami Pomerania Investment S.A. (jedyny właściciel TU Zdrowie S.A.) warunkową umowę sprzedaży łącznie 50,2% akcji Pomerania.Warunkami zawieszającymi było uzyskanie zgód na realizację transakcji ze strony UOKiK i KNF.Towarzystwo Ubezpieczeń ZDROWIE S.A. jest polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, jedynym na rynku specjalizującym się wyłącznie w zdrowiu. Działające od ponad 11 lat towarzystwo oferuje ubezpieczenia zdrowotne, programy zdrowotne i organizację usług medycyny pracy dla ponad 900 firm na terenie całej Polski, ich pracowników oraz członków rodzin. TU Zdrowie obsługuje ponad 170 tysięcy ubezpieczonych współpracując z ponad 3,7 tysiącem placówek medycznych w całej Polsce co daje firmie co daje firmie wiodącą pozycję na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Misją firmy jest dbanie o zdrowie i czas swoich Klientów, a mottem przewodnim szeroko rozumiana swoboda leczenia.

Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego otwiera przed nami ostatni etap transakcji i umożliwia finalizację prac nad podpisaniem ostatecznej umowy inwestycyjnej. Inwestycja w TU Zdrowie pozwoli nam zaoferować ubezpieczeniową gwarancję dostępności usług medycznych, a TU Zdrowie wesprzew rozwoju modelu współpracy z siecią dostawców usług medycznych.Połączenie sił i zasobów obu firm to dla Grupy NEUCA szansa na dotarcie do szerszej grupy pacjentów i wzmocnienie oferty dla B2B i partnerów ubezpieczeniowych – mówi Piotr Sucharski, Prezes Zarządu NEUCA S.A.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu oficjalnego dołączenia do Grupy NEUCA. Zachowując tożsamość firmy, pozyskaliśmy silnego partnera, jednego z liderów obszaru zdrowia w Polsce, z którym będziemy mogli realizować te same wartości, ale szybciej, lepiej i ze znacznie większą siłą oddziaływania – dodaje Aleksander Roda, Prezes Zarządu TU Zdrowie S.A.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro pln | develia gpw | echo investment cena akcji | kurs euro złoty | polenergia akcje kupno | pkn orlen akcję | polenergia akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here