Naga MarketsNeuca [NEU], PGE S.A. [PGE] – Gorące spółki dniaAnalitycy DM Banku BPS w najnowszej rekomendacji wycenili akcje farmaceutycznej spółki Neuca na poziomie 629 zł czyli mniej więcej na obecnym poziomie rynkowym. W raporcie wskazuje się jednak na szereg pozytywnych czynników, takich jak choćby wyniki finansowe. “Neuca zaprezentowała bardzo dobre wyniki finansowe za III kw. 2020. Dodatkowo okazuje się, że inwestycja w spółkę jest nie tylko bezpieczną przystanią na niepewne czasy, ale wręcz hitem inwestycyjnym (,,,) Na tle innych dystrybutorów Neuca zwiększyła odsetek aptek dla których pełni rolę głównego dostawcy jak i średni udział w obrocie apteki”.

    • Neuca wyceniona na 629 zł
    • Możliwy strajk w PGE
    • Ryzyko zerwania rządowego porozumienia z sektorem górniczym

Zdaniem autorów raportu słabość konkurencji umożliwi Neuce kontynuację osiąganych wyższych dynamik przychodów wobec całości rynku. Spółka pozytywnie zaskakuje także, jeżeli chodzi o wyniki z segmentu badań klinicznych i telemedycyny. Korzystnie na kurs działa także dywidenda i skup akcji własnych oraz przejęcia firm w Czechach (ośrodki badań klinicznych) czy nowe regulacje prawne (strategia na rzecz rozwoju aptek oraz zmiany w zawodzie farmaceuty).

Te artykuły również Cię zainteresują
Neuca wygrała w czasie pandemii

Na wykresie mamy za sobą ogromne wzrosty, dlatego korekta w okresie końca roku nie byłaby niczym zaskakującym. W połowie roku kurs spadł o około 15% i wydaje się, że ewentualna następna korekta nie powinno być głębsza.

neuca


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Kurs PGE pod oporem

Kilka negatywnych czynników pojawiło się w kontekście energetycznego giganta PGE. Po pierwsze i najważniejsze – groźba nie podpisania rządowej umowy z sektorem górniczym. Warto pamiętać, że wszelkie informacje o odchodzeniu od węgla wpływały korzystnie na kurs spółki. Jeżeli więc opracowana umowa o powolnym wygaszaniu górnictwa nie zostanie podpisana, może to negatywnie wpłynąć na notowania. O takiej groźbie mówią przedstawiciele związków zawodowych, którzy nie zamierzają dzisiaj podpisywać umowy z rządem. Powodem jest zbyt niska wysokości przyszłorocznego zapotrzebowania na węgiel określona w umowie.

pge

Druga sprawa to groźba strajku w spółce. Związki zawodowe PGE żądają 6,8% podwyżki płac dla każdego pracownika oraz zatrudnienie dodatkowych 700 pracowników. Zdaniem spółki, żądania są nierealne, a ich koszt sięga 450 mln zł rocznie. Spoglądając na wykres i biorąc pod uwagę okres świąteczny i niższą aktywność inwestorów, pojawia się ryzyko korekty po ostatnich wzrostach. Kurs wzrósł w listopadzie o 60% docierając niemal pod opór przy 7 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here