Naga MarketsPoniższa treść będzie przeciwwagą do mojego poprzedniego wpisu poświęconego kupowaniu akcji blisko ich historycznych szczytów.

W poprzednim wpisie przedstawiłem sytuację kiedy inwestorzy złapali się w pułapkę fałszywego wybicia, co jest przykładem na to, że nie ma “stalowych” zasad na giełdzie. Jest to zarazem wskazówka dla nowych inwestorów, że do każdej, nawet złotej zasady należy podchodzić z dystansem. 0914-neu0d

Spółka NEU w ostatnim czasie również wybiła się na nowe maksima, ale nie od razu dała zarobić. Na początku kurs akcji zachował się bardzo podobnie jak wcześniej omawiany WOJ. Mam tu na myśli sytuację z wybiciem się na nowe maksima w miejscu /1/ i spadkach, które miały miejsce potem. Sytuacja na NEU wydaje się być o wiele lepszą niż WOJ. Mam tu na myśli odległość szczytu od poziomu swingu w podejściu średnioterminowym. Na NEU jest to odległość rzędu 10 % (wybicie na nowe maksima w miejscu /1/ sięgnęły poziomu lekko ponad 300 zł a granica między zmianą trendu średnioterminowego, czyli wyżej wspomniany poziom swingu znajduje się na poziomie ok 270 zł).  I to właśnie do tego poziomu sięgnęła korekta. Strata ewentualnych 10% na giełdzie nie jest czymś dziwnym. Na wykresie WOJ odległość poziomu szczytów znajdowała się w odległości ok 30% od poziomu swingu średnioterminowego. Zakup akcji WOJ był obarczony trzykrotnie większym ryzykiem niż akcji NEU. 

Zakładając stratę rzędu ok 10% kupując akcje NEU w miejscu /1/ i sprzedając w najgorszym z możliwych miejsc, czyli w miejscu pokazanym w prawym zielonym kółeczku, oraz zakładając ponowne odkupienie akcji licząc cały czas na rajd na nowe maksima, dzisiaj inwestor i tak były do przodu ok 6 %. Pod kątem technicznym najlepszym miejscem na odkupienie akcji byłoby miejsce podpisane numerem /2/. Po wejściu na nowe poziomy cena konsolidowała się cały tydzień a następnie wyskoczyła w górę. Również i tym razem dochodziło do korekty ale nie sięgnęła ona nawet poziomu wsparcia, jakim się stał poziom ostatniego lokalnego szczytu. 

Zakup po ok 300 zł, obecna cena to nieco ponad 350 zł – zysk na ta chwilę ponad 16 %.

Aktualnie wykres wygląda cały czas pro wzrostowo. W miedzy czasie na wykresie pojawiła się luka cenowa na poziomie ok. 320 zł, co tylko potwierdziło wybicie i teoretycznie zmniejszyło nam ryzyko spadków.


banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here