Naga MarketsNeuca blisko zakończenia korekty. Najnowsza wycena przy 861,20 złAnalitycy DM BOŚ w raporcie z 4 maja podwyższyli cenę docelową akcji Neuki do 861,2 zł 805,3 zł, podtrzymują rekomendację na poziomie “kupuj”. Powodem podniesienia wyceny są prognozy lepszych wyników.

W raporcie podano, że zmiana ceny docelowej wynika z aktualizacji prognoz finansowych. Obecnie DM BOŚ prognozuje, że EBITDA w 2021 roku wyniesie 295,5 mln zł, a zysk netto 165,8 mln zł. Analitycy prognozują mocne wyniki w II-IV kwartale m.in. przy wsparciu rosnących cen leków, czy oczekiwanego wzrostu popytu po zniesieniu restrykcji i utrzymującego się zainteresowania programami partnerskimi spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wyniki finansowe Spółki za I kw. 2021 roku, wg naszych prognoz, będą słabsze niż rok temu (w następstwie 14-proc. spadku rdr dynamiki rynku farmaceutycznego), aczkolwiek dużo lepsze niż w I kw. 2019 roku” – napisano w raporcie.

Zbliża się koniec korekty

Notowania, mimo trwającej korekty, nie wskazują na wielką siłę po stronie podaży. Jak na tak długi okres korekty, podaż osiągnęła bardzo niewiele. Brak chętnych do sprzedaży sugeruje powrót do wzrostów. Cena reaguje na lokalnym wsparciu i niewiele brakuje do przełamania linii korekty.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here