Naga Markets



NETSU SA 10 czerwca rusza z kampanią crowdfundingowąNETSU SA – producent pomp ciepła, którego większościowym akcjonariuszem jest notowany na NewConnect Berg Holding SA – opublikował właśnie stronę ze szczegółami emisji crowdfundingowej. Kampania rozpocznie się 10 czerwca, będzie wspierana przez Crowdway. Środki z emisji spółka przeznaczy m.in. na produkcję nowej partii oferowanych produktów oraz rozwój sieci franczyzowej i ekspansję na rynki zagraniczne. NETSU zamierza zadebiutować na NewConnect do 12 miesięcy, czyli najpóźniej w maju 2022 roku.

NETSU rozpoczyna kampanię crowdfundingową i planuje debiut na NewConnect

NETSU prowadzi sprzedaż poprzez hurtownie, spółki z branży PV, własny kanał e-commerce, rozwija również sieć franczyzową. Spółka zakłada, że w tym roku osiągnie przychody ze sprzedaży w wysokości 17 mln zł, z czego 12 mln zł ze sprzedaży hurtowej, a 5 mln zł z detalu. To pozwoli wypracować zysk netto na poziomie 3,6 mln zł. W 2022 roku przychody wzrosną do 32 mln zł (20 mln zł ze sprzedaży hurtowej i 12 mln zł z detalicznej), co przełoży się na zysk netto w wysokości 8 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują




Cele emisji

  • produkcję czwartej partii oferowanych produktów: 1 210 000 zł

Środki z emisji zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji nowej partii pomp ciepła serii Fehu Spilt oraz serii Uruz Monoblok.

  • rozwój sieci franczyzowej oraz ekspansja na rynki zagraniczne: 350 000 zł

Dostosowanie modelu master franczyzy NETSU na rynki zagraniczne, skupiając się w pierwszej kolejności na Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech oraz Francji.

  • zatrudnienie związane z dynamiką rozwoju Spółki: 225 000 zł

Wzmocnienie działu handlowego oraz zbudowanie wewnętrznego działu obsługi klienta.

  • reklama i marketing: 225 000 zł

Inwestycja w rozpoznawalność NETSU SA oraz jej marki celem zwiększenia grona odbiorców usług i produktów spółki.

Już 10 czerwca rozpoczniemy kampanię crowdfundingową, której celem jest nie tylko pozyskanie kapitału na rozwój spółki, ale również budowa społeczności wokół naszej marki. Dla nas inwestorzy społecznościowi są istotnym elementem budowania strategii wzrostu. To zaangażowani akcjonariusze, aktywnie wspierający spółki, w które zdecydowali się zainwestować. Jesteśmy przekonani, że taki model w branży OZE dodatkowo wzmocni potencjał rozwoju. Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej z całą pewnością ważny jest także plan debiutu na NewConnect, który powinien nastąpić do maja przyszłego roku – mówi dr Ofka Piechnicznek, prezes zarządu Berg Holding, jednocześnie członek zarządu NETSU SA.

invest

Kanały sprzedaży i franczyza

NETSU prowadzi sprzedaż B2B oraz B2C za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie www.netsu.pl, który umożliwia szybki i prosty zakup odpowiedniego urządzenia. Sprzedaż prowadzona jest także w placówce stacjonarnej zlokalizowanej w Katowicach przy ul. Kopernika 6/2. W trakcie budowania jest także sieć dystrybucji w specjalistycznych hurtowniach i punktach sprzedaży urządzeń grzewczych. Spółka ma dwa duże magazyny jeden na północy kraju w Gdańsku, a drugi na południu w Rudzie Śląskiej.

W kwietniu br. roku spółka uruchomiła sieć franczyzową oferując model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. W celu realizacji projektu sieci franczyzowej zawiązana została spółka NETSU Dystrybucja Sp. z o.o., w której NETSU SA objęła 100% udziałów. Plany rozwoju sieci franczyzowej obejmują otwarcie na terenie Polski 50 nowych punktów dystrybucji do końca 2021 roku oraz 120 nowych punktów dystrybucji w 2022 roku. Docelowo spółka planuje otworzyć ok. 300 punktów dystrybucji co skutecznie pokryje obszar kraju i zbuduje sieć sprzedaży. Ponadto w 2021 roku planowane jest rozpoczęcie ekspansji na rynki zagraniczne w tym głównie na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Francji w modelu master franczyzy. Co ciekawe spółka w kwietniu podpisała pilotażową umowę dystrybucyjną na Litwie, która już zaczęła sprzedaż urządzeń.

W maju br. spółka podpisała pierwszą umowę z franczyzobiorcą, która zakłada wyłączność na prowadzenie salonu sprzedaży spółki na terenie miasta Tarnowskie Góry oraz powiatu tarnogórskiego. Umowa przewiduje współpracę w zakresie sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem pod marką NETSU. W czerwcu zostały zawarte trzy kolejne umowy z franczyzobiorcami w Gdańsku, Bielsk-Białej i Namysłowie.

Odnawialne źródła energii stanowią najmłodszą, lecz niezwykle prężnie rozwijającą się gałąź działań Berg Holding SA. NETSU to producent i dystrybutor ekologicznych i wydajnych pomp ciepła, które stanowią alternatywę względem emisyjnych źródeł ciepła. Producent daje także długą, 7-letnią gwarancję. Spółka rozwiązania kieruje zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i korporacyjnych. Oferta NETSU obejmuje urządzenia, czyli jednostki wewnętrzne i zewnętrzne oraz inne niezbędne podzespoły, których wspólna praca gwarantuje dużo niższe rachunki za ogrzewanie, komfort użytkowania oraz bezpieczną przyszłość dla pokoleń. Spółka gwarantuje kompleksową obsługę – od konsultacji do montażu, to wszystko w ramach jednej marki i jednej dostawy.

Rynek pomp ciepła i perspektywy rozwoju

Pompy ciepła to silnie rozwijający się segment rynku Odnawialnych Źródeł Energii. W 2019 roku sprzedano w Polsce ponad 20 000 urządzeń typu woda-powietrze. Od 9 lat z rzędu notowane wzrosty są rekordowe. W porównaniu do roku 2018 sprzedaż pomp tego typu wzrosła o 91%. Szacuje się, że w polskich domach zainstalowano już ponad 128 000 urządzeń. Ważnym czynnikiem jest prowadzony program „Czyste powietrze” z pulą 103 000 000 zł do 2030 roku, z którego blisko 18 000 wniosków dotyczyło montażu pomp ciepła, NETSU jest na zielonej liście referencyjnej co oznacza, iż urządzenia producenta podlegają refundacji.

Nie bez znaczenia pozostają także propagowanie technologii wśród instalatorów i projektantów, spadek cen urządzenia oraz relatywnie niskie koszty inwestycji, możliwość efektywnej współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi, a także wzrost świadomości ekologicznej Polaków. Już I kwartał roku 2020 pokazał dwukrotny wzrost sprzedaży, w porównaniu do I kwartału roku 2019 i wyniósł 108%. Czynnikiem, który istotnie wpłynie na dalszy rozwój rynku jest strategia ogłoszona przez Komisję Europejską, która zakłada udział pomp ciepła w budownictwie indywidualnym na poziomie 40% do 2030 roku.

Sektor OZE to jeden z najbardziej perspektywicznych branż dla inwestorów, tak wskazują inwestorzy skupieni wokół naszej platformy. Transformacja energetyczna stanowi istotny impuls wzrostu dla spółek zajmujących się m.in. pompami ciepła. Warte odnotowanie jest to, że crowdfunding udziałowy w przypadku Netsu SA jest tzw. pre-IPO. Inwestorzy społecznościowi doceniają projekty, które niebawem po emisji crowdfundingowej decydują się na debiut giełdowy – mówi Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny Crowdway.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykresy | kurs dow jones | dino akcje | polski złoty kurs | kryptowaluty wiadomości | sp500 wykres | playway kurs |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here