Naga MarketsNetsu rozpocznie emisję crowdfundingową 10 czerwcaOferta akcji Netsu – producenta i dystrybutora pomp – na kwotę 2 mln zł, promowana na Crowdway, ruszy w czwartek 10 czerwca, podała spółka.

“Już 10 czerwca rozpoczniemy kampanię crowdfundingową, której celem jest nie tylko pozyskanie kapitału na rozwój spółki, ale również budowa społeczności wokół naszej marki. Dla nas inwestorzy społecznościowi są istotnym elementem budowania strategii wzrostu. To zaangażowani akcjonariusze, aktywnie wspierający spółki, w które zdecydowali się zainwestować. Jesteśmy przekonani, że taki model w branży OZE dodatkowo wzmocni potencjał rozwoju. Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej z całą pewnością ważny jest także plan debiutu na NewConnect, który powinien nastąpić do maja przyszłego roku” – powiedziała prezes Berg Holding i jednocześnie członek zarządu Netsu dr Ofka Piechnicznek, cytowana w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Netsu zakłada, że w tym roku osiągnie przychody ze sprzedaży w wysokości 17 mln zł, z czego 12 mln zł ze sprzedaży hurtowej, a 5 mln zł z detalu. To pozwoli wypracować zysk netto na poziomie 3,6 mln zł. W 2022 roku przychody wzrosną do 32 mln zł (20 mln zł ze sprzedaży hurtowej i 12 mln zł z detalicznej), co przełoży się na zysk netto w wysokości 8 mln zł.

“Sektor OZE to jeden z najbardziej perspektywicznych branż dla inwestorów, tak wskazują inwestorzy skupieni wokół naszej platformy. Transformacja energetyczna stanowi istotny impuls wzrostu dla spółek zajmujących się m.in. pompami ciepła. Warte odnotowanie jest to, że crowdfunding udziałowy w przypadku Netsu jest tzw. pre-IPO. Inwestorzy społecznościowi doceniają projekty, które niebawem po emisji crowdfundingowej decydują się na debiut giełdowy” – podsumował dyrektor operacyjny Crowdway Marcel Rowiński.

Netsu prowadzi sprzedaż poprzez hurtownie, spółki z branży PV, własny kanał e-commerce, rozwija również sieć franczyzową. Spółka ma dwa duże magazyny jeden na północy kraju w Gdańsku, a drugi na południu w Rudzie Śląskiej. Większościowym akcjonariuszem Netsu jest notowany na NewConnect Berg Holding

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ciech | kurs playway | akcje kęty | kryptowaluty ranking | kurs pzu | notowania biomed | notowania livechat |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here