Naga MarketsNetflix wstępnie zainteresowany nakręceniem serialu o Wiedźminie

Spółka Platige Image, w której współwłaścicielem jest między innymi Tomasz Bagiński, informuje, że z dniem 16 maja br. Podpisała wstępną umowę dotyczącą produkcji filmowej opartej o przygody Wiedźmina, której podejmie się Netflix Entertainment.


The Witcher okaże się hitem takim jak gra komputerowa?

Po ogromnym sukcesie gry komputerowej The Witcher, dzięki której studio CD Projekt RED zdobyło międzynarodową sławę, popularny dostawca filmowej platformy online – Netflix – chce wyprodukować własny serial opisujący przygody Wiedźmina.

Platige Image oraz Netflix miały podpisać tak zwane binding deal memerandum, czyli wiążące podstawowe warunki umowy. Zgodnie z ich zapisami Platige Image przekaże Netflixowi prawa umożliwiające produkcję serialu, ten jednak nie musi ostatecznie podjąć się projektu.

W oficjalnej nocie prasowej czytamy: „Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat, z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom” – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych.

Warto przypomnieć, że Netlix na swoim koncie ma takie hitowe produkcje serialowe jak House of Cards, Narcos, 13 Reasons Why, Stanger Things i wiele innych. The Witcher w tym zestawie mógłby okazać się kolejnym strzałem w dziesiątkę.

Akcje Platige Image wyraźnie w górę, CD Projekt RED niewzruszone

W związku z informacją notowania Platige Image w trakcie środowej sesji notowały wzrosty o prawie 44% z okolic 40 złotych za jedną akcję do 60, dzięki czemu spółka znalazła się na historycznych maksimach (od debiutu giełdowego w 2011):

CD Projekt RED w długoterminowym ujęciu również testuje historyczne szczyty pod 80.00, jednak w trakcie środowej sesji nie obserwowaliśmy popytowej reakcji na informacje o najnowszej umowie Platige Image:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here