Naga MarketsHaitong Bank utrzymuje rekomendację KUPUJ dla Netii, obniżając cenę docelową do 5,50 PLN z 5,54 PLN. Sytuacja spółki jest niezmienna od 18 miesięcy. Po nabyciu przez Cyfrowy Polsat 66 proc. udziałów w Netii za 5,77 PLN na akcję, rynek i akcjonariusze mniejszościowi wyczekują, czy Polsat podejmie decyzję o wezwaniu na akcję w celu delistingu, najlepiej w niezmiennej wysokości 5,77 PLN na akcję.

Jednak na podstawie przepisów prawa, Cyfrowy Polsat nie jest już zobligowany do wezwania w celu delistingu w cenie 5,77 PLN, ponieważ aktualny średni kurs akcji z ostatnich 3 i 6 miesięcy wynosi odpowiednio 4,56 i 4,62 PLN. To może być przyczyną utrzymywania się kursu akcji Netii wyraźnie poniżej ceny, którą zapłacił Cyfrowy Polsat. Zapowiedź Polsatu o 3-letniej strategii dywidendowej może sugerować, że spółce nie zależy na delistingu Netii. Haitong Bank uważa, że decyzja o wycofaniu Netii z giełdy nie zapadnie przed aukcją 5G pasma C (II półrocze 2020 r.).

Wyniki Netii za III kw. 2019 r. pokazują, że ogólny trend dotyczący KPI pozostaje niezmienny. Netia pozyskuje nowych klientów jej podstawowej działalności oraz usług telefonii stacjonarnej, ale wciąż traci klientów w swoim dostępie offnet (WLR/BSA/LLU).

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki odbija od lokalnego wsparcia, jednak tendencja ostatnich lat est raczej spadkowa, dlatego zwyżka to prawdopodobnie forma korekty.

netia

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here