Naga MarketsNetia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Głównym akcjonariuszem (65,98% kapitału) jest Cyfrowy Polsat. Spółka opublikowała dzisiaj wyniki za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w 2018 roku 64,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 32,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody w IV kwartale 2018 r. wyniosły 342,5 mln zł wobec 359,43 mln zł rok wcześniej, a zysk EBIT 10,62 mln zł w porównaniu do 13,43 mln zł rok wcześniej.

“W wynikach finansowych i operacyjnych – zwłaszcza na rynku B2C – od drugiej połowy 2018 roku są wyraźnie widoczne pozytywne efekty projektu modernizacji sieci dostępowych do standardu światłowodowego i zmian marketingowych” – powiedział prezes i dyrektor generalny Neti iAndrzej Abramczuk, cytowany w komunikacie.

Zysk operacyjny w całym 2018 r. wyniósł 76,02 mln zł wobec 68,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 373,11 mln zł w 2018 r. wobec 1 442,01 mln zł rok wcześniej.

“W perspektywie średnio i długoterminowej bycie częścią Grupy Cyfrowy Polsat oznacza dla nas nowe możliwości rozwoju, związane głównie z dostępem do większego i bardziej elastycznego finansowania, możliwością wykorzystania jednolitej mobilnej infrastruktury dostępowej, rozszerzeniem sieci sprzedaży, dostępem do bardzo atrakcyjnego kontentu telewizyjnego oraz dodatkowej grupy potencjalnych klientów. Patrząc na wyzwania rynkowe nie bez znaczenia pozostaje możliwość budowania wspólnego i jednolitego środowiska dla świadczenia usług telekomunikacyjnych 5G” – dodał Abramczuk.

 

Sytuacja na wykresie:

Początek roku nie jest udany dla akcjonariuszy. Kurs spada po odbiciu od czytelnego oporu. Niebawem cena powinna testować linię trendu. Jeżeli dojdzie do przełamania, wydaje się, że spadki mogłyby być kontynuowane.

netia
źródło xStation 5

Czytaj także: Asbis [ASB] – wyniki za IV kwartał odmieniły notowania – analiza na zamówienieConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here