Naga MarketsNetia podtrzymuje zainteresowanie kolejnymi przejęciami, prowadzi rozmowyNetia podtrzymuje zainteresowanie kolejnymi przejęciami na rynku i prowadzi rozmowy z potencjalnymi celami akwizycyjnymi, powiedział prezes Andrzej Abramczuk. Zarząd nie podjął jeszcze decyzji ws. ewentualnej rekomendacji dotyczącej dywidendy.

Netia podtrzymuje zainteresowanie kolejnymi przejęciami na rynku

“Rozmowy się toczą, każdy efekt, który zakończy się pozytywnie dla obu stron oczywiście poinformujemy. […] Myślę, że w ubiegłym roku było głównie wyczekiwanie ze strony tych firm, które chcą się sprzedać, a sama pandemia nie wspierała, niestety, procesów akwizycyjnych. Pewne rzeczy dogrywa się jednak ostatecznie ‘face-to-face'” –  powiedział prezes Abramczuk podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka nie wyklucza, że w tym roku dojdzie do realizacji przejęcia na rynku. “Nie zaprzeczam i nie potwierdzam takiej sytuacji” – powiedział prezes w odpowiedzi na pytanie czy do końca roku dojdzie do przejęcia.

Pod koniec grudnia 2020 r. prezes Abramczuk w rozmowie z ISBnews powiedział m.in., że spółka patrzy na cele akwizycyjne przede wszystkim od strony technologicznej, a więc np. jako uzupełnienie zasięgu w tych obszarach, w których już Netia jest obecna czy ewentualnie zdobycie nowych obszarów w interesujących spółkę rejonach.

“Jeżeli chodzi o dywidendę, to ewentualną rekomendację musimy przedstawić na 30 dni przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. Nie mamy jednak wyznaczonego jeszcze terminu walnego, więc nie informujemy o ewentualnej decyzji” – dodał prezes.

Netia jest zadowolona z dynamiki komercjalizacji nowego data center w Jawczycach.

“Dzisiaj jest dokładnie 36 dni po otwarcie Jawczyc i zanotowaliśmy stopień komercjalizacji obiektu powyżej 30%, co uważam, że na tak konkurencyjny rynku jest bardzo dobrym wynikiem. Liczymy, że  w kolejnych kwartałach będzie to motorem napędowym w naszych usługach B2B” – powiedział Abramczuk.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Głównym akcjonariuszem (ok. 69,4% kapitału) jest Cyfrowy Polsat.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here