Naga MarketsNetia w ostatnim kwartale 2017 r. wypracowała 91,9 mln zł zysku EBITDA. To wynik zbliżony do oczekiwań analityków, którzy prognozowali 93,4 mln zł. Przychody Netii wyniosły 360,6 mln zł – ponad 5 mln zł powyżej konsensusu rynkowego. Operator zamknął ostatni kwartał stratą netto w wysokości 6 mln zł.

Wynik EBITDA grupy był w czwartym kwartale o 9,6% niższy niż przed rokiem i 6,6% niższy niż w trzecim kwartale. Z kolei skorygowany wynik EBITDA sięgnął 99 mln zł i był o 13% niższy rok do roku i 4% niższy niż w trzecim kwartale. Marża skorygowanej EBITDA w czwartym kwartale wyniosła 27,6% wobec 29% kwartał wcześniej.

Przychody Netii spadły rok do roku o 3% ale zanotowały wzrost o 1,2%. w porównaniu z trzecim kwartałem.

Netia poniosła w czwartym kwartale 6 mln zł straty netto, podczas gdy analitycy ankietowani przez PAP Biznes szacowali wynik na poziomie 12,3 mln zł. Rok wcześniej zysk netto grupy wyniósł 2,4 mln zł. Spółka zapłaciła w czwartym kwartale ok. 18 mln zł podatku dochodowego, przy 12 mln zł zysku brutto.

Skorygowane operacyjne przepływy pieniężne grupy sięgnęły w czwartym kwartale 5 mln zł, co oznacza spadek o 86% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku rok do roku. Spółka podała, że niższe przepływy to efekt wyższych nakładów inwestycyjnych. Te wyniosły 72,3 mln zł wobec 69,2 mln zł w trzecim kwartale.

Na koniec roku grupa Netia świadczyła 1,99 mln usług, o 1% mniej niż na koniec trzeciego kwartału. Liczba usług szerokopasmowych spadła do 639,9 tys. z 652,3 tys. na koniec września. W czwartym kwartale liczba aktywnych klientów usług telewizyjnych w Netii wzrosła do 190,5 tys., czyli o prawie 3 tys. usług wobec trzeciego kwartału.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here