Naga MarketsNetia pozostaje w kilku procesach akwizycyjnych, ale nie ujawnia jeszcze szczegółów dotyczących konkretnych firm, poinformował prezes Andrzej Abramczuk.

Forex Club

Netia snuje plany na zbliżający się 2021 r.

“Prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnych akwizycji, ale COVID-19, jak i wakacje spowolniły te procesy. We wrześniu wróciło to wszystko na swoje tory. Wiadomo jednak, że badanie danej spółki jak i analizy trwają zwykle kilka miesięcy i w tym czasie też negocjuje się cenę. Możemy jedynie powiedzieć, że jesteśmy w paru procesach” – powiedział Abramczuk podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Abramczuk nie chciał ujawnić, jak duże są to podmioty i kiedy spółka poda szczegóły ewentualnej transakcji.

Przedstawiciele spółki uważają, że Netia jest dobrze przygotowana do ewentualnego pogorszenia sytuacji związanej z pandemią. Według Abramczuka, po wynikach za III kw. widać, że wpływ koronowirusa był stosunkowo niski. Spółka chciałaby, żeby tak się utrzymało do końca pandemii i oczekuje dobrego kolejnego roku.

“Myślę – choć nie podawaliśmy żadnych prognoz, jeżeli chodzi o plany przyszłościowe – ale na pewno utrzymanie tego trendu tegorocznego byłoby bardzo dobrą sytuacją z perspektywy Netii, zwłaszcza, że należy pamiętać, iż dawno takiego trendu po stronie Netii nie było” – dodał Abramczuk.

“Podobnie jak w marcu czy kwietniu, notujemy ponownie większy ruch na naszej sieci, ale mamy wystarczającą pojemność i dla nas z technicznego punktu widzenia nie jest to problemem” – powiedział członek zarządu, dyrektor generalny ds. techniki Grzegorz Bartler podczas wideokonferencji.

Dyrektor generalny ds. rynku B2B w Netii Aster Papazyan zwrócił uwagę, że w minionym kwartale nastąpił spadek przychodów z usług hurtowych, ale taka sytuacja ma miejsce także w przypadku innych operatorów.

“Naszym zadaniem jest to krótkoterminowy efekt. Sierpień był dosyć słaby, nastąpił spadek ruchu, a my nie negocjujemy tych kontraktów. Czas pokazał, że nie tylko my straciliśmy, ale również inni. Długoterminowo nie powinno to mieć jednak większego wpływu na ten segment”  – dodał Papazyan.

Netia to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Głównym akcjonariuszem (65,98% kapitału) jest Cyfrowy Polsat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here