Naga MarketsNetia – operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej, który notowany na GPW jest od 2000 r. opublikował dzisiaj wyniki za II kw. 2019 r. Wynika z nich, że spółka odnotowała 15,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 11,72 mln zł zysku rok wcześniej.


W komunikacie podano, że zysk operacyjny spółki wyniósł w II kw. 2019 r. 20,74 mln zł wobec 34,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA, liczony zgodnie z MSR 17, wyniósł 90,12 mln zł (+9% kw/kw, -3% r/r). Natomiast zysk EBITDA, liczony zgodnie z MSSF 16, wyniósł w II kw. br. 114,26 mln zł, co oznacza wzrost o 7% w stosunku do I kw. br. Marża zysku EBITDA (MSR 17) za II kw. br. wyniosła 27,7%.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 325,65 mln zł w II kw. 2019 r. wobec 342,87 mln zł rok wcześniej. Inwestycje w łącza w technologiach światłowodowych pozwoliły na zwiększenie liczby sprzedanych usług TV w pakietach z dostępem do  internetu i utrzymanie pozytywnego trendu w zakresie ARPU.

W raporcie wskazano, że spadek przychodów był przede wszystkim związany z niższą liczbą usług (RGU), w tym zwłaszcza usług opartych o dostęp regulowany w obszarze B2C oraz z utrzymującą się presją cenową na usługi głosowe. Ponadto Netia sukcesywnie zwiększa liczbę usług internetu szerokopasmowego świadczonych na sieciach własnych i usług telewizyjnych (13% r/r i 2% kw/kw).

Zadłużenie netto Grupy Netia na koniec czerwca br. wyniosło 220 mln zł (+4% k/k oraz -7% r/r), co stanowi dźwignię finansową na poziomie 0,61x zysku EBITDA za 2018 rok w kwocie 362 mln zł.

W I poł. 2019 r. spółka miała 24,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 32,9 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 652,97 mln zł w porównaniu z 689,77 mln zł rok wcześniej.

EBITDA, liczona zgodnie z MSR 17, wyniosła 172,96 mln zł, natomiast liczona zgodnie z MSSF 16 wyniosła 221,48 mln zł wobec 186,1 mln zł rok wcześniej wg MSR17.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. 2019 r. wyniósł 21,7 mln zł wobec 158,63 mln zł zysku rok wcześniej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Początek roku nie jest udany dla akcjonariuszy. Od połowy stycznia br. cena akcji spółki osunęła się bowiem o niemal 17% i niewiele wskazuje, by tendencja ta miała ulec nagle zmianie. Jeżeli spadki będą kontynuowane, cena akcji spółki Netia mogłaby sięgnąć nawet okolice 4,35 zł.

Netia
Netia


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBPUSD) przedziera się przez 1,21200 USD. Dalsze umocnienie dolara względem funta
Następny artykułKolejne luzowania fiskalne w USA? – Komentarz walutowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here