Naga MarketsNetflix zainwestuje 100 mln USD w instytucje finansowe czarnoskórej społecznościAmerykański gigant telewizji internetowej Netflix Inc. przeniesie 100 mln USD do pożyczkodawców służących społeczności Afroamerykanów. Pierwsze 25 mln USD trafi do funduszu Black Economic Development Initiative, który zainwestuje w należące do czarnoskórych instytucje finansowe obsługujące społeczności o niskich dochodach. Kolejne 10 milionów USA zostanie przeniesione do Hope Credit Union.

  • Netflix wesprze instytucje finansowe dla Afroamerykanów
  • Docelowo 2 proc. gotówki firmy ma trafiać do organizacji wspierających czarnoskóre społeczności
  • Akcje NFLX wypełniły wczoraj lukę  z minione środy, co daje szanse na odbicie

Netflix w służbie Afroamerykanom

Jak zapowiedział Netflix, do organizacji finansowych bezpośrednio wspierających czarnoskóre społeczności będzie trafiać w przyszłości 2 proc. gotówki, co na dzień dzisiejszy stanowi kwotę około 5 mld USD. To jednak nie wszystko, CEO Netflix, Reed Hasting przeznaczył bowiem 120 mln USD ze swojej osobistej fortuny na uczelnie wyższe i uniwersytety dla Afroamerykanów.

Hope Credit Union otrzyma od Netflixa 10 mln USD. Ta instytucja bankowa obsługuje ponad 1,5 miliona ludzi w USA. Prezes Hope Credit Union, Bill Bynum mówi jednak, że kierowana przez niego instytucja nie dysponuje wystarczającą ilością pieniędzy, by w pełni zaspokoić potrzeby finansowe w swoich społecznościach.

– Jesteśmy głodni kapitału, podobnie jak ludzie w społecznościach, którym służymy. Globalny głos, taki jak Netflix, mówi, że inwestowanie w instytucje finansowe, takie jak Hope, jest niezwykle ważne, nie tylko ze względu na kapitał, który wykorzystamy na kredyty hipoteczne i pożyczki dla małych firm – powiedział Bynum.

Akcje NFLX odrobią piątkową wyprzedaż?

Notowania akcji Netflixa osunęły się w miniony piątek pod obszar wsparcia w obrębie 454 USD, który teraz ponownie może działać jako opór. Podczas wczorajszej sesji miało miejsce domknięcie luki wzrostowej z 17. czerwca, po którym dzień zamknął się na +0,87 proc.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Wykres dzienny Netflix Inc.

Akcja cenowa z wczorajszej sesji wskazuje na potencjał do odbicia, gdzie kupujący ponownie będą musieli się zmierzyć z obszarem przy 454 USD. Ich kolejnym celem może być opór w okolicach 470 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here