Naga MarketsNetflix z rekomendacją nawet 840 dol. od Morgan Stanley. Akcje obecnie po 530 dol.Akcje Netflixa mogą być warte nawet 840 dol. w najlepszym wzrostowym scenariuszu, jak twierdzi gigant bankowości inwestycyjnej, Morgan Stanley. Średnia prognoza banku wynosi 630 dol. i jest to podwyżka względem wcześniejszej prognozy wynoszącej 600 dol.

  • W ciągu ostatnich 3 miesięcy, kurs akcji Netflixa wzrósł o zaledwie 0,64%
  • Natomiast od początku roku notowania wystrzeliły w górę już o 64,04%
  • Przychody Netlixa w III kw. mają zdaniem analityków wzrosnąć o 22% rdr

Netflix ze średnią rekomendacją 630 dol. od Morgan Stanley

Morgan Stanley podniósł cenę docelową akcji Netflixa z 600 dol. do 630 dol. Tymczasem, kurs akcji Netflixa od ponad 3 miesięcy nie może powrócić do maksimów w notowaniach intraday na 575,37 dol.

Netflix z rekomendacją nawet 840 dol. od Morgan Stanley. Akcje obecnie po 530 dol.
Notowania Netflix Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Warto jednak zaznaczyć, że akcje popularnego na całym świecie serwisu streamingowego, dzięki pandemicznemu otoczeniu szczyty te wyznaczyły właśnie w tym roku, po zwyżce od początku roku o ponad 65%.

– Sądzimy, że przewaga konkurencyjna Netflixa jest największa jak do tej pory. Opóźnienia produkcyjne z uwagi na COVID-19 prawdopodobnie uderzyły w konkurentów bardziej niż w Netflixa. – skomentowali analitycy Morgan Stanley.

– Wierzymy, że zachowanie kursu akcji jest w dużej mierze zależne od skali wzrostu abonamentów na światowym rynku. Sukces w Stanach Zjednoczonych i w pierwszych rynkach z innych krajów wskazał drogę do sukcesu w rynkach wschodzących i efekt skali powinien pozwolić Netflixowi na większych lewar do prowadzenia inwestycji, co przełoży się na wzrost marży. – dodali analitycy Morgan Stanley.

Bank inwestycyjny zaprezentował łącznie trzy scenariusze cenowe: niedźwiedzi wynoszący 400 dol., średni 630 dol. oraz byczy 840 dol.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Akcje Tesli mogą jeszcze podrożeć o 400%, twierdzi znany inwestor

Netflix: analitycy przeciętnie zapowiadają wzrosty

Dwudziestu sześciu analityków przewiduje przeciętnie wzrost ceny Netflixa w kolejnych 12 miesiącach do 564,83 dol. Największa przewidywana cena to 670 dol., a najmniejsza 220 dol. Oznacza to, że przeciętnie cena za akcję wzrośnie o 6,41% względem obecnego 530,79 dol. z zamknięcia piątkowej sesji.

Spośród wspomnianych 26 analityków, aż 19 dało rekomendację “kupuj”, 4 “trzymaj”, a 3 “sprzedaj”, jak podaje Tipranks.

Analitycy spodziewają się, że przychody Netflixa wzrosną o 22% względem zeszłego roku do 6,4 mld dol. W II kw. 2020 r. wzrost ten wyniósł aż 25% wobec analogicznego okresu rok wcześniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here