Naga MarketsNetflix z przychodami za III kw. 2021 r. wyższymi o 16,3%Długo oczekiwane dane dotyczące III kw. 2021 r., spółki Netflix zostały opublikowane w późniejszych godzinach wtorkowej sesji. Według raportu odnotowano wzrost liczby abonentów po rozczarowującej pierwszej połowie roku, a same zyski przekroczyły oczekiwania Wall Street. Mimo wszystko jednak kurs akcji Netflixa nieznacznie wzrósł i zamknął sesje na poziomie +0,16 procent.

  • W późnych godzinach wtorkowej sesji Netflix podał swoje wyniki za III kw.
  • Jak się okazuje, wyniki były wybiegające ponad prognozy
  • Analitycy Wall Street oczekują wzrostów spółki
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Netflix z dobrymi wynikami

Jak się okazuje spółka Netflix Inc. sprostała wymaganiom analityków. Podając wczoraj w późnych godzinach swój raport, spółka pokazała, że przychody spółki przekroczyły szacunki i wyniosły 7,48 mld dolarów, a rozwodniony zysk na akcję przekroczył szacunki i wyniósł 3,19 dolara. Globalny przyrost płatnych subskrybentów netto przekroczył oczekiwania i wyniósł 4,4 mln. To oznacza, że przychody spółki w III kw. wzrosły o 16,3%.W liście do akcjonariusz zarząd napisał, że “Po mniejszym niż zwykle zakresie treści w I i II kwartale z powodu opóźnień w produkcji związanych z COVID w 2020 roku, widzimy pozytywne efekty silniejszego zakresu w drugiej połowie roku. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że zakończymy rok tym, co według nas będzie naszą najmocniejszą ofertą kontentu w IV kwartale, co w ujęciu sekwencyjnym objawia się większymi wydatkami na kontent i niższymi marżami operacyjnymi.

wykres Kurs akcji Netflix H1 20.10.2021
Kurs akcji Netflix H1 20.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Komentując perspektywy na ostatni trymestr 2021 roku, spółka podała, że spodziewa się rocznego wzrostu przychodów powyżej 16 proc. przy 9-proc. wzroście płatnych członkostw w streamingu na całym świecie. Tymczasem akcje Netflixa zaledwie lekko wzrosły po godzinach po ogłoszeniu wyników, do poziomu 639 dolarów.

Warto odnotować również, że Netflix wyraził również w swoim raporcie, że przejdzie na raportowanie godzin oglądania dla swoich programów zamiast liczby kont oglądających je w tym roku, mówiąc, że wierzy, że “zaangażowanie mierzone godzinami oglądania jest nieco lepszym wskaźnikiem ogólnego sukcesu naszych tytułów i satysfakcji członków.” co będzie stanowiło zupełnie nową miarę wydajności.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here