Naga MarketsTed Sarandos, główna osoba odpowiedzialna za treści w serwisie Netflix poinformował, że spółka „ponownie przemyśli swoją inwestycję w stanie Georgia” jeżeli najnowsze prawo aborcyjne wejdzie w życie. Netflix w trakcie czwartkowej sesji traci niemal 1,6% i porusza się w okolicach dwutygodniowych minimów. Więcej o działaniach Netflixa oraz sytuacji na rynku USA w programie Bogusza Kasowskiego, Today in USA.


Netflix przeciwny nowemu prawu aborcyjnemu

Ustawa podpisana przez gubernatora Kempa na początku maja 2019 roku stwierdza, że dokonywanie zabiegów aborcyjnych jest zabronione w momencie gdy płód posiada wyczuwalne bicie serca – co następuje zazwyczaj w okolicach szóstego tygodnia ciąży. Netflix spreciwia się takiemu działaniu i informuje, że jeżeli nowe przepisy wejdą w życie zaprzestanie produkcji seriali i filmów na terenie Georgii:

“Mamy wiele kobiet pracujących nad produkcjami w Georgii, których prawa, wraz z milionami innych, zostaną poważnie ograniczone przez tę ustawę”, powiedział Sarandos. “Dlatego też będziemy współpracować z ACLU i innymi organizacjami, aby walczyć z przepisami w sądzie. Biorąc pod uwagę, że ustawodawstwo nie zostało jeszcze wdrożone, nadal będziemy tam filmować, wspierając jednocześnie partnerów i artystów. Jeśli kiedykolwiek wejdzie w życie, przemyślelibyśmy całą naszą inwestycję w stanie”.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 07:45. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here