Naga MarketsW pierwszym dniu tygodnia kluczowe indeksy na Wall Street przeceniały się w ciągu całego dnia i finalnie straciły przeszło 1,6%. Spośród kluczowych spółek technologicznych przed spadkami wybronił się Netflix, który dzisiaj opublikuje wyniki za III kw. 2020 r. Wobec spółki oczekuje się wzrostu sprzedaży o 22% r/r. Inwestorów niepokoił kończący się w dniu dzisiejszym termin ultimatum wyznaczonego przez przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ws. podpisania programu stymulującego.

Netflix opublikuje dziś wyniki za III kw. 2020 r.

Jeżeli kompromis nie zostanie wypracowany do końca dzisiejszego dnia, to nie ma szans na wprowadzenie go jeszcze przed wyborami 3 listopada (przynajmniej według deklaracji). W Europie nasila się rozwój pandemii co skutkuje wprowadzaniem kolejnych obostrzeń gospodarczych. Fundusz odbudowy dla gospodarek UE dotkniętych pandemią powinien być uruchomiony na początku przyszłego roku co podkreśliła prezes EBC Christine Lagarde. Kolejne wieści płyną z negocjacji ws. Brexitu – negocjatorzy zgodzili się na wzmożone rozmowy, jednak premier Boris Johnson podkreślił, że wciąż nie ma podstaw do wznowienia negocjacji z UE, chyba że zmieni się podejście Unii Europejskiej na bardziej partnerskie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na krajowym rynku sesja zakończyła się niewielkim spadkiem indeksu WIG20 oraz symbolicznym wzrostem mWIG40, za to lepszy dzień miał indeks małych spółek sWIG80, który zyskał przeszło 1%. W pozytywnym świetle wypadają notowania PGE i Tauronu. Pierwsza ze spółek opublikowała nową strategię, w ramach której zamierza zwiększyć udział źródeł nisko i zeroemisyjnych w portfelu wytwórczym energii do 2030 r. do 85%, a OZE do 50%. Do 2050 r.

PGE chce osiągnąć neutralność klimatyczną i zapewnić klientom 100% energii ze źródeł odnawialnych. Liderem obrotu, tradycyjnie już była spółka o największej kapitalizacji na GPW, wartość obrotu na akcjach Allegro wyniosła 266 mln zł, a walory spółki podrożały o 2,4%. Wśród spółek z indeksu mWIG40 TS Games i Livechat poprawiły historyczne maksimum notowań. Jednak największą zmianę odnotowały walory Airway Medix, spółki z indeksu sWIG80, które zyskały niemal 30% i wyznaczyły rekord notowań biorąc pod uwagę jedynie ceny zamknięcia (szczyt intraday przypada na sesję z 19 sierpnia 2020 r.).

Po sesji informację m.in. o szacunkowej sprzedaży gazu ziemnego podała PGNiG, która wyniosła w III kw. 5.38 mld m sześc. wobec 5,52 mld m sześc. przed rokiem. Pełny raport spółka opublikuje 19 listopada 2020 roku. Kolejną informacją podaną pod koniec dnia jest ta dotyczącą podmiotu EC Stalowa Wola (po 50% akcji posiadają PGNiG i Tauron). Elektrociepłownia złożyła pozew przeciwko Abener Energia i żąda 200,8 mln zł odszkodowania.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here