Naga MarketsReed Hastings (prezes Netflix)
Reed Hastings (prezes Netflix)

Jedną z najgorętszych spółek podczas bieżącego sezonu wyników na Wall Street jest niewątpliwie Netflix. Firma jest właścicielem platformy do oglądania filmów i seriali w internecie. Po odniesieniu ogromnego sukcesu w USA, Netflix śmielej zaatakował rynki globalne, co zaprowadziło jego notowania w okolice historycznych szczytów, a od dzisiejszej publikacji raportu finansowego będzie zależeć, czy optymistyczny sentyment wokół spółki zostanie utrzymany.


Ceny akcji spółki Netflix poruszają się w średnioterminowym, dosyć wąskim kanale wzrostowym od momentu odbicia od ważnej strefy wsparcia wypadającej przy 93,10. Mniej więcej od tego czasu mamy do czynienia ze zdecydowanym przejęciem inicjatywy przez stronę popytowyą, o czym świadczy „zawiązanie” się złotego krzyża – 50-dniowa średnia (kolor czarny) wybiła się ponad 200-dniową średnią kroczącą (kolor żółty). Po wspięciu się ponad poziom 129 USD, notowania firmy zaatakowały kluczowy opór wypadającą przy 133 USD, czyli w okolicy historycznych szczytów osiągniętych w grudniu 2015 roku.

Patrząc na dwie ostatnie dzienne świece, widzimy, że popyt jest mocno zdeterminowany, aby dalej przeć na północ – doszło do naruszenia strefy podażowej. Dlatego też szanse na całkowite wybicie tego poziomu i kontynuację ruchu w obrębie kanału są dosyć duże. Jeśli jednak zobaczymy zmianę sentymentu wobec Netflixa, to należy oczekiwać testu najbliższego wsparcia, a dalej wymienionych wcześniej średnich kroczących. Niemniej jednak na ten moment nie widać wyraźnych sygnałów podażowych i obecna sytuacja nadal wspiera byki.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

tbqxt6q1doz2d28zabn8_1484731274803_netflix-1W miniony czwartek Morgan Stanley wydał rekomendację „zwiększaj zaangażowanie” dla akcji spółki Netflix. Ponadto docelowa cena akcji tej firmy medialnego została ustalona na poziomie 150 USD, czyli o ponad 12% powyżej bieżącej wyceny rynkowej. Bank wskazuje, że notowania Netflix powinny dalej zyskiwać z uwagi na spodziewany dalszy wzrost subskrypcji zarówno na rynku amerykańskim, jak i na całym świecie. Spółka opublikuje wyniki za IV kwartał już w tę środę po dzwonku kończącym notowania na nowojorskiej giełdzie.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here