Naga MarketsReed Hastings (prezes Netflix)

Netflix (NFLX.US na platformie xStation5) to jedna z najgorętszych spółek technologicznych na Wall Street. Firma jest właścicielem prężnie rozwijającej się platformy do streamingu filmów oraz seriali. Jej akcje od niemal roku poruszają się w trendzie wzrostowym, a już dziś po zakończeniu sesji na nowojorskim parkiecie Netflix zaprezentuje wyniki za II kwartał.


Po przejściowej konsolidacji z przełomu 2015 oraz 2016 roku akcje Netflixa przeszły do trendu wzrostowego, który zaprowadził je na historyczne szczyty wypadające w okolicy poziomu 167 USD. Z tego miejsca doszło do wyraźnego cofnięcia — wytworzyła się nawet sekwencja coraz niższych dołków. Jednakże udało się wybronić dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

Ponadto w ostatnich dniach byki przebiły lokalne maksimum znajdujące się w okolicy 159,73 USD, co przy wznoszących się średnich kroczących powinno stanowić sygnał kupna (taki układ zadziałał w sierpniu 2016 roku). Możemy się także znajdować w trakcie 5 fali wzrostowej — teoretycznie jej zasięg powinien przekroczyć poziom 167 USD. Należy jednak pamiętać, że oczekiwania inwestorów są duże i rozczarowanie wynikami może doprowadzić do wyprzedaży akcji Netflixa — w takim scenariuszu kluczowym wsparciem powinien być poziom 148 USD oraz dolne ograniczenie kanału.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Już dziś po zakończeniu sesji na Wall Street wyniki za II kwartał opublikuje Netflix. Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów spółka powinna zanotować zysk netto na jedną akcję na poziomie 0,16 USD. Oznaczałoby to sporą poprawę w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku, kiedy to firma zarobiła 0,09 USD na akcję. Oprócz wskaźników zyskowności inwestorzy będą również zwracać uwagę na tempo wzrostu liczby nowych subskrybentów. Domy maklerskie są umiarkowanie pozytywnie nastawione do dalszych perspektyw firmy. Na 41 rekomendacji 24 to “kupuj”, 14 to “trzymaj”, a 3 to “sprzedaj”. Jednakże średnia cena docelowa prognoz dla jej akcji jest nieznacznie niższa od obecnej wyceny rynkowej (160,53 USD, wobec 161,12 USD).

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here