Naga MarketsTelewizja internetowa, oferująca za zryczałtowaną opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe, czyli Netflix Inc., zaczyna mieć kłopoty. Choć z jednej strony rok temu pandemia COVID-19 znacznie poprawiła wyniki finansowe spółki – to obecnie dokładnie ten sam powód sprawia, że wyniki stają się coraz słabsze. Akcje giganta filmów online popadają w stagnację – w handlu pozasesyjnym tracąc niemal 9%. Inwestorzy póki co nie mają co liczyć na większe wzrosty.

  • Netflix, jako gigant oferujący oglądanie filmów online – zaczyna popadać w stagnację
  • Rozwój spółki stanął dokładnie przez ten sam powód, który w zeszłym roku napędził wzrosty
  • Mowa między innymi o braku nowych programów, które mają utrudnione warunki realizacji w czasie pandemii

Spółka stanęła w miejscu – czy Netflix zacznie się cofać?

Dla wielu branż dokładnie to samo co mogło napędzać wzrosty w pierwszych kwartałach 2020 roku następnie mogło sprawić, że podmioty te mogły zacząć odczuwać nagły zastój. Tak samo dzieje się obecnie w przypadku ameeykńakikego giganta filmów online – Netflixa. Pierwszy kwartał 2020 roku był najsilniejszy w historii firmy, która pozyskała 15,8 mln nowych klientów, a w czwartym kwartale Netflix nadal rozwijał się w szybkim tempie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powód tego był raczej oczywisty: ludzie zamknięci w domach najczęściej przez lockdown-y i innego typu obostrzenia sięgali po rozrywkę na wyciągnięcie ręki – czyli serwisy streamingowe, które za niewielką opłatą oferują dostęp do setek seriali, tysiące filmów i innych krótko i długometrażowych produkcji. Jednak jak to bywa w życiu – każdy kij ma dwa końce.

wykres Kurs Netflix H4 21.04.2021
Kurs Netflix H4 21.04.2021
Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Netflix podał niezadowalające wyniki

Podczas kolejnych miesięcy amerykańska firma odczuła znaczą zadyszkę. Netflix podczas niedawnych wypowiedzi powiedział, że wyniki nie są najlepsze – przewidując zysk zaledwie 1 mln nowych klientów – lub ułamek 4,44 mln prognozowanych przez analityków. Fatalny wzrost sprawił, że akcje Netflixa spadły aż o 13% podczas ostatnich sesji. Spółka jednak od miesięcy ostrzegała, że wzrost zwolni po wyjściu klientów z hibernacji, jednak jak widać niewielu spodziewało się, że firma tak dramatycznie się zatrzyma.

Po samych akcjach spółki widać w tym momencie, że rozwój stanął wyraźnie w miejscu. Akcje oscylują na zakresie 550 dolarów za akcje, podczas gdy rynek nie jest w stanie pokonać i utrzymać się powyżej rejonu 580 – 600 dolarów. To pokazuje jedynie, że spółka popadać zaczyna w stagnację.

Głównie to brak nowych programów przyczynił się do załamania, jak podawała niedawno firma. Obecnie ciężko jest kręcić nowe produkcje, kiedy co chwila obostrzenia w wielu krajach są poszerzane i jak na razie nie widać światełka w tunelu. Dodatkowo również poluzowanie obostrzeń może działać dokładnie odwrotnie – ludzie wracając do standardowych aktywności, w tym i fizycznych jak w okresie letnim – oddalają się od telewizorów i komputerów.

Warto jednak odnotować, iż nawet przy spowolnieniu wzrostu Netflix jest w najsilniejszej sytuacji finansowej w swojej historii. Zanotował dochód netto w wysokości 1,71 miliarda dolarów, ponad dwukrotnie wyższy niż rok temu, a w ciągu kwartału wygenerował wolne przepływy pieniężne w wysokości 692 milionów dolarów. Zatem obecny spadek akcji oraz rozwoju można traktować w sposób tymczasowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena funta | cd projekt red akcje | kurs pkn orlen | notowanie euro | analiza bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here