Naga MarketsLogo Apple w siedzibie sklepu spólkiDwóch analityków z amerykańskiej instytucji finansowej Citigroup postawiło inwestorów w stan najwyższej gotowości. W notatce wysłanej do swoich klientów piszą, iż istnieje 40% szans na to, że Apple kupi Netflix. Bez wątpienia odpowiedzią na ich scenariusz, akcje Netflix risb a w niesamowicie szybkim tempie, co świadczy o tym, że większość przyjęła strategię “kupuj plotki”.


Czy zatem jest to tylko zwykła spekulacja kilku analityków, czy może stoją za tym jakieś podstawy? Czy Apple naprawdę kupiłby firmę, która jest już warta prawie 100 miliardów dolarów? I najważniejsze, czy ta sytuacja stanowi okazję do handlu?Dowiedzmy się!

Zapas amunicji Apple o wartości 245 miliardów dolarów

Większość inwestorów ma świadomość spadku przychodów Apple z iPhone’a. Dnia 2 stycznia Tim Cook, prezes Apple ostrzegł, że – po raz pierwszy od ponad dekady – firma przeszacowała swoje dochody o 7 miliardów dolarów. Spółka aktywnie poszukuje nowych źródeł przychodów.

Z ostatnio ogłoszonego raportu finansowego Apple okazuje się, że spółka posiada w gotówce i płynnych papierach wartościowych blisko 245 miliardów dolarów. To doprowadziło niektórych analityków również z Citigroup, a nawet JP Morgan, do spekulacji dotyczących tego, że Apple może sprowadzić fundusze z powrotem do USA, ponieważ nowe regulacje podatkowe narzuciłyby jedynie stawkę 15,5%, a nie jak poprzednio 35%.

Więc co mogliby zrobić z całą tą przeniesioną gotówką? Najprawdopodobniej dokonać ogromnego zakupu, aby wesprzeć dotychczasowe cele firmy. Jednak, choć analitycy Citigroup uważają, że istnieje 40-procentowa szansa na zakup Netflix to nie byłoby to zupełnie w stylu producenta iPhone’a. Zazwyczaj Apple wybierał tworzenie nowej technologii lub platformy w ramach własnych zasobów bądź wykupował mniejsze firmy, aby zintegrować się ze sobą.

Mimo to, wiele firm stara się uczestniczyć w boomie na online streaming. Gdy Netflix ucieka z największym udziałem w rynku, żadna spółka nie może sobie pozwolić na odpuszczenie.

Starcie o online streaming

Akcje Netflix – największej spółki streamingowej na świecie – są jak dotąd jedną z najlepszych inwestycji na rynku akcji w 2019 roku. Wynika to w dużej mierze z niedawnego wzrostu cen subskrypcji, w sytuacji, gdy pojawia się Amazon, który chce zająć dużą część rynku transmisji online. Nawet niektórzy nowi dostawcy usług streamingowych zaczęli czynić wysiłki w celu zdobycia udziału w rynku.

Co najważniejsze, Disney ogłosił zakończenie współpracy z Netflix, przygotowując się do uruchomienia własnej usługi streamingowej. W rzeczywistości Disney poszedł o krok dalej, nabywając najistotniejsze aktywa wytwórni filmowej 21 Century Fox za około 52 mld dolarów. To nie tylko daje im kontrolę nad studiami telewizyjnymi i filmowymi 20th Century Fox, ale także nad internetowym serwisem streamingowym Hulu. Chociaż transakcja została zatwierdzona przez akcjonariuszy, nie oczekuje się, że zostanie sfinalizowana przed czerwcem 2019 roku.

Tymczasem własna usługa Apple w zakresie strumieniowego przesyłania multimediów jest nadal w powijakach. Pojawiły się jednak doniesienia sugerujące, że firma potajemnie planuje uruchomić usługę subskrypcji gier, która będzie jako “Netflixem dla gier” – to ogromny i jeszcze niewykorzystany rynek. Biorąc pod uwagę, że największym w historii Apple zakupem był zakup Beats za 3 mld dolarów, wielu uczestników rynku wątpi, czy firma wyda ponad 80 mld dolarów na zakup Netflixa.

Jaki jest więc pomysł na transakcję?

Trading na Netflix contra Apple w 2019

Akcje obu spółek są obecnie najczęściej notowanymi na giełdzie, co może wpłynąć na pojawienie się interesujących okazji handlowych zarówno dla krótko-, jak i długoterminowych traderów. Decyzja o tym, która spółka i strategia najlepiej pasuje do Twojego portfela, sprowadza się do indywidualnych procesów decyzyjnych i metodologii. Zobaczmy jednak, jakie dodatkowe informacje możemy pozyskać z wykresów notowań obu firm:

Netflix daily stock chart
Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, NFLX, wykres tygodniowy – Zakres danych: od 2 kwietnia 2017 r. do 13 lutego 2019, sporządzony 13 lutego 2019 roku, o godz. 3:52 czasu GMT. – Uwaga: wyniki historyczne nie gwarantują ich powtórzenia w przyszłości.

Na powyższym tygodniowym wykresie kursu akcji Netflix kupujący zdołali odzyskać kontrolę po przełamaniu ostatniego oporu, jaki zaznaczono czarną linią. Wszystkie oczy są teraz wpatrzone na poprzednie rekordowe wartości, ponieważ traderzy mogą pozostać byczo nastawieni aż do osiągnięcia tego poziomu.

Apple daily stock chart
Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AAPL, wykres tygodniowy – Zakres danych: od 24 maja 2015 do 13 lutego 2019, sporządzony 13 lutego 2019 roku, o godzinie 3:55 czasu GMT. – Uwaga: wyniki historyczne nie gwarantują ich powtórzenia w przyszłości.

Jak można zauważyć na powyższym tygodniowym wykresie kursu akcji Apple, kupujący od niedawna wracają na rynek po ty,, jak cena znalazła wsparcie na poziomej czarnej linii. W przeciwieństwie do Netflixa, Apple ma dużo większą drogę do przejścia, by wrócić do rekordowych poziomów. Jednak dla inwestorów, którzy wierzą w przyszłość produktów Apple, może to zbudować scenariusz o interesującej relacji zysk o ryzyka.

Wnioski

Akcje obydwu spółek wydają się być obecnie na fali. Handel kontraktami CFD na akcje oferuje pewne istotne przewagi, pozwalając jednocześnie wykorzystać zaawansowane rozwiązania co do ochrony z tytułu zmienności. Posiadanie odpowiednich narzędzi jest niezbędne, niezależnie od tego, czy handlujesz akcjami spółek Netflix czy Appletokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here