Naga MarketsNotowania Netflix Inc. wystrzelił w piątkowej sesji o 8,07% do kolejnego rekordowego szczytu na poziomie 548,73 dol. za akcję. Zasadniczym powodem wzrostu kursu akcji było połączenie wcześniejszych pozytywnych informacji na temat wzrostu liczby subskrybentów z nową prognozą Goldman Sachs zakładającą cel cenowy wynoszący 670 dol. dający obecnie ponad 20-proc. potencjał zysku dla inwestorów.

  • Kurs akcji Netflixa osiągnął nowe maksimum blisko 550 dol. za akcję.
  • Goldman Sachs przewiduje ponad 20 proc. wzrost notowań serwisu streamingowego.
  • W czwartek 16 lipca Netflix zaprezentuje raport finansowy za II kw. 2020 r.

Netflix: akcje w górę o 8%

Kurs akcji Netflix Inc. według Goldman Sachsa wespnie się jeszcze wyżej: do 670 dol. Bank inwestycyjny argumentuje to przede wszystkim rekordową liczbą pobrań aplikacji Netflixa w II kw. 2020 r., co ma sugerować wzrost liczby użytkowników przekładającej się na większe przychody popularnego serwisu streamingowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Sądzimy, że ten wzrost liczby pobrań był spowodowany rozwojem zawartości platformy, brakiem silnej konkurencji oraz większą ilością czasu spędzanego w domu i to nawet pomimo zniesienia restrykcji związanych z pandemią – stwierdzili analitycy Goldmana.

Netflix: spodziewany duży wzrost użytkowników w II kw., akcje w górę o 8%.
Notowania Netflix Inc. Źródło: stooq.pl

W rezultacie notowania Netflixa jeszcze tego samego dnia wzrosły o 8,07% do nowego maksimum na 548,73 dol. Oznacza to wzrost kursu akcji Netflix Inc. o niemal 70%, a od dołka z 16 marca aż o 84%.

Netflix zamierza opublikować swój raport za I półrocze 2020 roku już w ten czwartek. Publikacja wyników za II kwartał przez Netflixa otworzy sezon na raporty spółek z amerykańskiej giełdy.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Ceny ropy ze spadkami powyżej 3%, negatywne sentymenty wywołane COVID-19

Inwestorzy będą liczyć na dwie kluczowe informacje, które pojawią się w raporcie Netflixa. Przede wszystkim, istotne jest w jakim stopniu zwiększyła się liczba subskrybentów w związku z pandemią, która zatrzymała ludzi w domach. Wiemy już bowiem, jak ta liczba zwiększyła się w I kw. 2020 r., gdy większość krajów wprowadziła nakazy pozostawania w domach.

Netflix w I kw. 2020 r. pozyskał aż 15,77 mln nowych subskrybentów, co przebiło oczekiwania analityków aż dwukrotnie. Natomiast 21 kwietnia Netflix przedstawił prognozę na II kw. 2020 r. zakładającą wzrost subskrypcji o 7,5 mln użytkowników. Spodziewać się jednak można przebicia tej liczby.

Drugą ważną informacją jest marża operacyjna. Netflix w ostatnich latach prezentował solidny wzrost tego wskaźnika: z 10% w 2018 roku do 13% w 2019 roku. Według przewidywań spółki marża operacyjna w 2020 roku ma wzrosnąć do 16%. Raport za I półrocze 2020 roku wykaże, czy Netflix trzyma się tego toru.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here