Naga MarketsNetflix nurkuje po gorszych danychNetflix od dłuższego czasu zwiększa swój zasięg, liczba subskrybentów rośnie, ale… No własnie ale, po publikacji wyników za drugi kwartał możemy obserwować spore rozczarowanie. Pomimo wielu na prawdę dobrych produkcji, liczba klientów wzrosła tylko w połowie w porównaniu do oczekiwań firmy. Oczywiście dalej jest to wzrost, niemniej nie tak duży, jak chciał tego Netflix. W konsekwencji akcje po zamknięciu sesji tracą ponad 13%! Czy to okazja na zakupy, a moze początek większej przeceny?


Netflix nurkuje! Akcje 13% w dół

Netflix zszokował inwestorów, informując o spadku liczby amerykańskich klientów i znacznie wolniejszym wzroście za granicą, wzbudzając obawy, że momentum wzrostowe traci na sile, podczas gdy konkurenci przygotowują się do ataku.

Zobacz także co o Netflixie mówił Adam Rak w Przeglądzie wiadomości ze świata w Comapric24.TV

Akcje spadły aż o 13% do 314 dolarów po zamknięciu sesji w USA po tym, jak Netflix odnotował stratę 130.000 klientów w Stanach Zjednoczonych, co jest wynikiem wyższych cen i słabego repertuaru programów telewizyjnych. W ostatnim kwartale przybyło 2,8 mln abonentów na całym świecie, czyli o połowę mniej niż przewidywała firma.

netflix bloomberg
Źródło: Bloomberg, raport spółki

“Netflix ma przed sobą trudną drogę, z powodu narastającej konkurencji, a także usuwania popularnych treści”, powiedział analityk EMarketer Inc. Eric Haggstrom. Dodał także, że być może linia nowych programów w bieżącym kwartale może pomoże przyciągnąć byłych abonentów.Czy Netflix może się odbić? Spółka spodziewa się szybszego wzrostu liczby abonentów w tym kwartale po dużym spadku. Warto także dodać, że w ostatnich dwóch kwartałach przybyło 8 mln nowych klientów.

Netfilx Sytuacja techniczna

Na poniższym screenie widzimy stan zamknięcia wczorajszej sesji. Dane pojawiły się dopiero po zakończeniu notowań, a prognozowana cena otwarcia powinna wynieść około 314$. Jak widać jest to gigantyczny spadek. Pokonana została więc kluczowa strefa wsparcia przy poziomie 342$. Tak długo jak kurs będzie się znajdował poniżej, obowiązuje scenariusz spadkowy, strefa powinna w tej chwili stać się oporem.

netflix kurs akcji USA
Źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here