Naga MarketsNetflix mocno rozczarowuje inwestorów. Wall Street kończy sesję z niewielką zwyżką kluczowych indeksówWczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się niewielką zwyżką kluczowych indeksów. Inwestorzy wyceniali drobne postępy w negocjacjach dotyczących pakietu stymulacji amerykańskiej gospodarki. Na rynek spłynęły kolejne raporty za III kw. 2020 r. Netflix rozczarował inwestorów zarówno pod względem zysku na akcję 1,74 USD (wzrost o 18% r/r) wobec oczekiwań 2,14 USD, jak i liczby nowych subskrybentów, która wzrosła o 2,2 mln netto (6,8 mln w ubiegłym roku) wobec prognozy zakładającej wzrost o 3,57 mln użytkowników netto. Akcje spółki tracą w handlu pozasesyjnym przeszło 5%. W dniu dzisiejszym raport kwartalny opublikuje Tesla i Verizon Communications.

Krajowe indeksy z sesją na plusie. Obawy o przeceny amerykańskich spółek

Pomimo obawy, że przecena amerykańskich spółek z początku tygodnia może być zdyskontowana i na naszym rynku – wszystkie główne krajowe indeksy zakończyły wczorajszy dzień na plusie. Jeden walor spośród blue chipów rzeczywiście odnotował solidną przecenę, JSW straciła przeszło 5,5%, jednak pozostałe spółki, które były w odwrocie traciły do 1,5%. Z drugiej strony akcje PGNiG zyskały 8%, dzięki czemu znalazły się powyżej okrągłego poziomu 5zł. Grupa przed sesją podała szacunkowe wyniki sprzedaży, które najwyraźniej zostały dobrze odebrane przez inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród mniejszych spółek 10%-ową korektę po dynamicznym wzroście odnotowała spółka Airway Medix. Najmocniej rosnącym, bo aż o przeszło 20%, walorem spośród głównych indeksów był Idea Bank. Kurs spółki cały wzrost odnotował w ostatniej godzinie handlu w rekcji na informację o podjęciu decyzji przez akcjonariuszy o emisji od 12,5 mln do 50 mln akcji po cenie emisyjnej 2zł, podczas gdy kurs przed podaniem tej informacji oscylował w granicy 1,25zł, a dzień zakończył na okrągłym poziomie 1,5zł. Dzisiaj raport za III kw. poda Grupa Kęty, poznamy również raport Harper Hygienic za I kw. roku obrotowego 2020-2021.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here