Naga MarketsNetflix: liczba użytkowników powyżej oczekiwań, ale wyniki finansowe zawiodłyAkcje Netflix Inc. drożeją w handlu przedsesyjnym w środę, po tym jak spółka we wtorek wieczorem zaprezentowała raport finansowy za II kw. 2021 r. Choć przychody okazały się nieco wyższe niż oczekiwali analitycy, to zysk netto nieco zawiódł. Dużym zaskoczeniem jest natomiast bardzo solidny wzrost liczby subskrybentów platformy, który okazał się znacznie wyższy od prognoz.

  • Netflix mierzy się obecnie ze skutkami nierównych kwartałów pod względem wyników finansowych z uwagi na pandemię
  • Spółka zwróciła uwagę na to, że należy uśrednić wyniki z poszczególnych okresów, bowiem porównywanie ich wobec wyjątkowego II kw. 2020 r. wypacza obraz konsekwentnego wzrostu przychodów
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Netflix zaskoczył dużym wzrostem liczby subskrypcji

Netflix Inc. zanotował bardzo solidny wzrost liczby subskrybentów, a to jak się okazało było ważniejsze dla traderów, którzy w handlu przedsesyjnym na NASDAQ w środę wypchnęli kursu spółki w górę do 535,94 dol. względem ceny zamknięcia z wtorkowej sesji na poziomie 531,05 dol.Liczba nowych subskrybentów w okresie od początku kwietnia do końca czerwca wyniosła 1,54 mln użytkowników, co przełożyło się na wzrost łącznej liczby subskrypcji do 209 mln na koniec II kw. 2021 r. Co ciekawe, analitycy zupełnie nie spodziewali się tak dobrego rezultatu i przewidywali wzrostu o zaledwie 1,19 mln użytkowników.

COVID stworzył nieco zawiłości jeśli chodzi o wzrost liczby subskrybentów (większy wzrost w 2020 roku, mniejszy w tym), czego skutki widzimy teraz. Nadal skupiamy się na usprawnianiu naszych usług dla naszych subskrybentów i zapewnianiu im najlepszych historii z całego świata. – stwierdzili przedstawiciele spółki w liście do inwestorów.

Netflix: liczba użytkowników powyżej oczekiwań, ale wyniki finansowe zawiodły
Kurs akcji Netflix Inc.. Źródło: tradingview.com

Przychody spółki również okazały się wyższe od prognoz analityków, którzy przeciętnie spodziewali się wyniku na poziomie 7,32 mld dol., podczas gdy wyniósł on 7,34 mld dol. Natomiast, zysk na akcję okazał się niższy od przewidywań rynkowych ekspertów osiągając wartość 2,97 dol. wobec 3,16 dol.

fpmarkets

Jeśli chodzi o prognozy zaprezentowane przez spółkę na kolejny kwartał, to Netflix spodziewa się wzrostu liczby użytkowników o 3,5 mln osób.

Jeśli osiągniemy ten cel, to będziemy mogli szczycić się wynikiem wzrostu liczby subskrybentów netto o 54 mln przez ostatnie 24 miesiące lub 27 mln w ujęciu zannualizowanym w tym czasie, co będzie spójne z naszymi wytycznymi wyznaczonymi jeszcze przed COVID. – stwierdzili przedstawiciele spółki.

Zobacz również: Dogecoin, Shiba Inu oraz inne “petcoiny” bez potencjału do powrotu do trendu wzrostowego?

Co więcej, spółka potwierdziła spekulacje co do silnego wkroczenia na rynek gamingowy. Netflix podkreślił, że doda sekcję gier jako jedną z kategorii. Potencjalnie, gry będą dodane bez dodatkowych kosztów dla subskrybentów, a początkowo spółka skupi się na grach mobilnych. Niedawno, spółka zatrudniła nowego dyrektora działu gamingowego, który wcześniej pracował w Facebooku jako wicedyrektor ds. VR i rozszerzonej rzeczywistości.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here